reklama

Skawa już niegroźna? Zakończono inwestycję [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 29.12.2020 13:20,
Podczas powodzi w ostatnich latach znacznie uszkodzone zostało koryto rzeki Skawa w Graboszycach k. Zatora.
Skawa już niegroźna? Zakończono inwestycję [VIDEO]

Właśnie zakończyły się prace polegające na zasypie wyrwy brzegowej na rzece Skawie w miejscowości Graboszyce (gmina Zator).

Przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, wspólnie z Towarzystwem na Rzecz Ziemi, już w trakcie procedury przetargowej, wypracowali zmiany rozwiązań technologicznych prowadzących do ograniczenia zakresu ingerencji w środowisko, przy jednoczesnym wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań zachowując cel inwestycji.

Przede wszystkim, w wyniku rozmów został znacznie ograniczony zakres prac z 500 m do 180 m. Dodatkowo zamiast narzutu licowanego zastosowano narzut luźny na 100 m, a na pozostałym odcinku, tj. kolejnych 80 m zamontowano tzw. „uśpione umocnienia”. Erodujący brzeg znajdujący się przed „uśpionym umocnieniem” zabezpieczono odpowiednio wkomponowanym układem drzew.

- W efekcie zastosowanych zmian technologicznych i częstych spotkań w terenie pracowników Wód Polskich i Towarzystwa na Rzecz Ziemi, zadanie zostało zrealizowane bez bezpośredniej ingerencji w koryto rzeczne, bez przemieszczania żwiru, bez zamulenia wód rzeki Skawy. Wszystkie prace prowadzone były z zachowaniem najwyższych standardów prośrodowiskowych - informuje RZGW "Wody Polskie" w Krakowie.

Zobaczcie nagranieźródło: Wody Polskie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy