Setki dzików do odstrzału

, Gospodarka, Wiadomości, 09.07.2020 08:30,
Wojewoda podjął decyzję o kolejnym odstrzale dzików.
Setki dzików do odstrzału
Wojewoda małopolski wydał w lipcu rozporządzenie w sprawie sanitarnego odstrzału dzików na obszarze zagrożenia występowaniem afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa małopolskiego. W tym roku to już drugie takie rozporządzenie.

Na terenie kilku małopolskich powiatów, w tym wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego, do odstrzału zakwalifikowano kilkaset dzików.

Działanie to ma na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

W naszym regionie dziki stanowią zagrożenie nie tylko dla hodowli świń z powodu rozprzestrzeniania się choroby afrykańskiego pomoru świń, ale także dla rolników, którzy mają niszczone uprawy, a nawet dla kierowców, bo bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych z udziałem tych zwierząt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 09.07.2020 09:14

Płacz lewactwa za...3...2...1...