reklama

Są propozycje objazdu remontowanego wiaduktu

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2019 12:10, red
Dwa miesiące potrwają utrudnienia w Oświęcimiu na drodze krajowej nr 44 w kierunku Śląska.
Są propozycje objazdu remontowanego wiaduktu

Jak już informowaliśmy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych w Krakowie podpisała umowę na remont wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, ciągu DK44. Remont wykona firma MOSTY sp. z o.o. z Sopotu. Koszt remontu wyniesie ok. 1 mln 138 tys. zł.

To newralgiczny punkt na drodze z Oświęcimia na Śląsk. Każdego dnia przez ten wiadukt przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Jakich? Oto propozycje.W ramach remontu wykonawca ma za zadanie:

- sfrezować warstwę ścieralną nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu,

- wykuć i zdemontować modułowe urządzenie dylatacyjne nad przyczółkiem na szerokości jezdni i chodników oraz wykonać prace naprawcze w obrębie dylatacji,

- rozebrać konstrukcję jezdni oraz zdemontować prefabrykowane płyty przejściowe na dojeździe od strony Oświęcimia,

- wykonać wykop w nasypie drogowym na dojeździe od strony Oświęcimia (P2) i przekucia w skrzydłach przyczółka, renowacje zabezpieczeń antykorozyjnych łożysk stałych oraz zakończeń belek na przyczółków.

Ekspertyza wykonana dla 21-metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny, szczególnie przyczółka obiektu od strony Oświęcimia oraz dylatacji.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, warstwa ścieralna nawierzchni na całej długości obiektu i dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników oraz barier energochłonnych.

- Zamknięcie wiaduktu planowane jest na początku czerwca br. Czas trwania robót przy zamkniętym wiadukcie zaplanowany jest na dwa miesiące. Zmiany w organizacji ruchu omówione zostaną z wykonawcą robót remontowych oraz z władzami Oświęcimia i po ostatecznych ustalenia przekazana zostanie informacja o nich. Wszystkie prace trwały będą 150 dni - informuje Iwona Mikrut, rzecznik GDDKiA w Krakowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy