reklama

Są pieniądze na remont Białej Drogi i zabezpieczenie osuwiska

, Gospodarka, Wiadomości, 13.02.2018 07:00, red
Podpisano umowy na inwestycje w Andrychowie, Wieprzu i Tomicach.
Są pieniądze na remont Białej Drogi i zabezpieczenie osuwiska
Jak informuje starosta wadowicki Bartosz Kaliński, w minionym kilka tygodni podpisał dwie duże umowy na realizację inwestycji z funduszy Unii Europejskiej.

Chodzi o o dofinansowanie modernizacji 4 km odcinka ulicy Biała Droga Andrychów-Wieprz-Nidek, na którą starostwo dostanie aż 7,3 mln zł środków unijnych. - Inwestycja będzie realizowana w latach 2018-19 pochłonie aż 10 mln zł i będzie to największa w historii powiatu wadowickiego jednorazowa przebudowa drogi, razem ze ścieżkami rowerowymi oraz chodnikami – informuje starosta.

Już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu tej modernizacji.

Wkrótce rozpoczęta zostanie także inna inwestycja – zabezpieczenie osuwiska w Tomicach, na którą powiat dostanie 930 tys. zł dotacji. Przetarg jest już ogłoszony, zwycięzca zostanie wyłoniony na początku marca, a prace będą zrealizowane w ciągu najbliższych miesięcy.

- Łączny koszt obu inwestycji wyniesie prawie 11 mln zł, z czego aż 75 procent tej kwoty pochodzić będzie ze środków unijnych – podkreśla starosta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wzroczyny16, 13.02.2018 09:56

mniemam,że to dopiero poczatek- kasy na Lenartowicza i Włókniarzy nie było, na inne drogi powiatowe w Andrychowie też - Zakolandczycy wyręczyli małeckiego, pękale kubika i innych - /małe litery zamierzone/ więc głosów szukaja na peryferiach. Tomasz-nasz miał nosa podejmując się remontu strategicznych ulic - pomimo sprzeciwu pislandczyków na czele z kobielusem. W mojej ocenie szło o to by 9,5 tysiąca ludzi zdegradowało w wyborach dwór Żakolandczyków - to się nie udało i nie , bo ekipa obecna wraz ze swoimi przybocznymi pretorianami kosztem innych gminnych dróg wpakowała kasę w te drogi a przecież przecietny Kowalski powinien wiedzięć na kogo jesienią postawic swój jedyny głos. Z doświadczenia wiem też,że nie ważne jak kto głosuje,ważne kto liczy głosy - pożyjemy -zobaczymy.

xpek, 13.02.2018 09:33

obudzili się w roku wyborczym i będą coś robić dla Andrychowa.tacy radni jak małecki , penkala czy kubik powinni już odliczać dni do końca kadencji i pożegnania z rajcowaniem bo się do tego kompletnie nie nadają

8866640spinderman, 13.02.2018 08:42

Nareszcie coś z tą drogą starosta piso-katolandu komunistycznego i Wadowickiego zrobi. Unia Europejska im nie pasuje ale forsa płynąca strumieniem tak - droga jest bardziej niż fatalna a przecież tam są usytuowane ważne strategicznie firmy - niemal koncerny elektroniki nowoczesnej wykorzystywanej obecnie w budownictwie. Żako-Strefa gospodarcza nie zadziałała - więc dla tego terenu jest bum gospodarczy.