reklama

Są jeszcze bony turystyczne do wykorzystania

, Gospodarka, Wiadomości, 15.12.2021 09:32,
Turyści najchętniej płacili bonem w Małopolsce.
Są jeszcze bony turystyczne do wykorzystania

Turyści przy użyciu bonu u 4757 podmiotów w naszym województwie wydali niemal 402 mln złotych. To najwyższa kwota płatności w kraju. Na dalszych miejscach znalazły się: województwo pomorskie, tam płatności sięgnęły 373,3 mln zł i województwo zachodniopomorskie, gdzie suma transakcji przekroczyła 326 mln złotych. W całej Polsce w ramach bonu ZUS przekazał niemal 2 mld zł, które trafiły do 26 tys. podmiotów turystycznych - informuje Anna Szaniawska, rzecznik małopolskiego oddziału ZUS.

Na przeszło 397 tys. bonów turystycznych przygotowanych Małopolsce, rodzice aktywowali 298 tysięcy. Natomiast całkowicie wykorzystali z nich 144 tysiące. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa małopolskiego przy użyciu bonów turystycznych to 181,5 mln złotych.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „Rodzina 500+”. Zrobią to tylko po zalogowaniu się do swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który należy podać podczas płatności np. za imprezę turystyczną. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em.

Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500+”, przypada bon w wysokości 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, nominał bonu będzie wynosić 1000 złotych. Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, jest dodatkowy bon - również o wartości 500 złotych. Bon turystyczny otrzyma także dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie przysługuje im tzw. 500 plus.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy