reklama

Rząd wprowadza w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Co to oznacza?

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.03.2020 19:53, red
Nowe informacje, nowe ograniczenia.
Rząd wprowadza w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Co to oznacza?

W piątek (13.03) wieczorem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że od soboty w Polsce wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego.

Oprócz dotychczasowych szeregu ograniczeń w działalności szkół czy instytucji publicznych, które obowiązują od kilku dni, zawieszona zostanie działalność wszystkich galerii handlowych (oprócz sklepów spożywczych i aptek działających w galeriach), restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn.

ALE UWAGA: restauracje mogą świadczyć usługi z dowozem

- Wszystkie restauracje, kawiarnie i inne takie punkty usługowe, które funkcjonują i które mają taką możliwość, mogą świadczyć dalej usługi na wynos, na tzw. dowóz - mówił premier.

Sklepy, apteki i banki w galeriach i poza galeriami handlowymi pozostaną otwarte.

Na granicach państwa przywrócone zostaną kontrole, wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także międzynarodowe połączenia kolejowe; nastąpi to w nocy z soboty na niedzielę.

Wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz wjazdu do Polski - dotyczy to cudzoziemców. Polscy obywatele po przekroczeniu granicy będą skierowani na 14-dniową kwarantannę.

Zakazane zostaną zgromadzenia osób powyżej 50 osób. - Msze św. zostaną zawieszone będą transmitowane w internecie - mówi premier.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 68 przypadków zachorowania na koronawirusa, dwie osoby zmarły.

AKTUALNA SYTUACJA W MAŁOPOLSCE


Zobacz także:

inne informacje http://www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 14.03.2020 08:33

Jak zwykle wszystko za późno a co z rezydentem który podawał komunie w kościele

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.03.2020 05:42

HAHAHAHAHA Tymczasem do Wadowic w czwartek (12.03) przyjechała 46-osobowa wycieczka z Włoch. Turyści chcieli odwiedzić zamknięte od dzisiaj muzeum papieskie. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAA

Bryndza, 13.03.2020 23:27

Czyli mam rozumieć że w sklepie jutro Max 50 os z personelem może być ?

zandrychowa, 13.03.2020 22:31

Czyli w sobotę sklepy zostaną doszczętnie wyczyszczone.Zamiast badać i leczyć ludzi oni wszystko zamykają.Ale oczywiście na leczenie nie ma kasy, brakuje urządzeń medycznych, maseczek, fartuchów, lekarzy bo 2 miliardy poszły na propagandę tvpis

Zefko, 13.03.2020 21:16

Coraz ,,lepiej"