reklama

Rząd podliczył BDI na 4,34 mld. Kiedy budowa?

, Gospodarka, Wiadomości, 14.11.2016 15:00, (red)
Ministerstwo przedstawiło koszt budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.
Rząd podliczył BDI na 4,34 mld. Kiedy budowa?

Bielski poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej zwrócił się do ministra infrastruktury i budownictwa z pytaniem perspektywy na budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

 

Przypomnijmy, BDI ma połączyć Bielsko-Białą z podkrakowskim Głogoczowem i ma przebiegać m.in. przez Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską.

 

Niedawno rząd wpisał budowę tej trasy na liste dróg ekspresowych w Polsce. Pytanie, kiedy dojdzie do budowy.

 

W odpowiedzi podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit przypomniał, że przygotowania do budowy tej drogi trwają od kilku lat. Projektowana droga obejmuje budowę pełnego zakresu dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z węzłami, skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i dojazdowymi, umożliwiającymi połączenie z istniejącą siecią dróg.

 

Droga ekspresowa wyposażona będzie w obiekty inżynierskie: wiadukty, mosty, estakady, przepusty, przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt, obiekty ochrony środowiska (ekrany, siatki zabezpieczające przed dostaniem się zwierząt na drogę), bariery oraz oznakowanie poziome i pionowe. Droga na całej długości posiadać będzie odwodnienie przy wykorzystaniu kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami do oczyszczenia wody brudnej z nawierzchni drogi. Dostęp do drogi odbywał się będzie przez projektowane węzły dwupoziomowe.

 

Aktualnie realizowany jest zakres prac przygotowawczych, który planuje się zakończyć w 2018 r.

 

Łączny szacunkowy koszt inwestycji przyjęty do planów opiewa na kwotę 4 340 000 000,00 zł, w tym szacunkowy łączny kosz Etapu I - proces przygotowawczy na kwotę 23 241 000,00 zł.

Na obecną chwilę zapewnione jest finansowanie fazy prac przygotowawczych ze środków budżetu państwa – poinformował urzęednik z ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

 

Kiedy ewentualnie BDI będzie budowana? Tutaj ciągle brak konkretów.

- Jednocześnie informuję, że Ministerstwo z całą determinacją dąży do stworzenia spójnego systemu dróg szybkiego ruchu w jego optymalnym kształcie. Chcielibyśmy aby nowo wybudowana sieć dróg ekspresowych i autostrad odpowiadała na najpilniejsze potrzeby inwestycyjne korespondujące z wyznaczonymi celami strategicznymi kraju. Jednakże należy pamiętać, że z uwagi na niewystarczające środki finansowe przeznaczone na budowę dróg krajowych, nie wszystkie priorytety inwestycyjne będą mogły być zrealizowane – zaznaczył Jerzy Szmit.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 15.11.2016 07:15

login jaki wykład przecież to miernota nie myśląca samodzielnie , wypisuje zdania których się nauczył na szkoleniu ha ha

Iogin, 14.11.2016 23:21

@zandrychowac Rozwiń swoją tezę "kopią jak mogą w tą Unię" popierając ją licznymi faktami. A jak nie potrafisz to znaczy że jesteś gorsza niż typowy pustak. To "Po tym rządzie długo trzeba sprzątać" też rozwiń :-) Chyba że masz na myśli sprzątanie kamienic :-) Czekam z niecierpliwością na wykład.

zandrychowa, 14.11.2016 18:24

Bajanie Pisowcy liczą że Unia wybuduje BDi a jednocześnie kopią jak mogą w tą Unię.Głupole Po tym rządzie długo trzeba sprzątać

Zibi33, 14.11.2016 16:44

tomekx a jak prace nad tym rondem turbinowym?

tomekx, 14.11.2016 15:33

Hahahaha Pisowskie obietnice wychodzą właśnie na jaw