Ruszyły nowe połączenia, mimo rządowej dotacji nie są bezpłatne

, Gospodarka, Wiadomości, 02.10.2019 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Trasy są obsługiwane przez przez trzech przewoźników, a ceny jednorazowego biletu normalnego zaczynają się od 2 zł.
Ruszyły nowe połączenia, mimo rządowej dotacji nie są bezpłatne

Jak informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1 października na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska zostały uruchomione trzy trasy komunikacyjne w transporcie gminnym obejmujące: - Kalwaria Zebrzydowska – Stanisław Dolny przez Zebrzydowice trasą koło LKS, - Kalwaria Zebrzydowska, Zarzyce Wielkie – Leńcze – Podolany koło Krzyża - Kalwaria Zebrzydowska- Przytkowice - Pętla Grabie.

Połączenia te są dofinansowywane z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dofinansowanie w wysokości 71 tys. 835 zł.

Trasy są obsługiwane przez przez trzech przewoźników, ceny jednorazowego biletu normalnego zaczynają się od 2 zł, przewidziano ulgi, istnieje też możliwość zakupu biletu miesięcznego. Nie są to więc połączenia bezpłatne, ale z punktu widzenia pasażera wydaje się, że lepsze to niż nic.

Jednym z pierwszych pasażerów był burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty, który też zachęca mieszkańców do korzystania z połączeń gminnych.

Na stronie Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – www.kalwaria-zebrzydowska.pl , został umieszczony rozkład jazdy, w kolejnych dniach zostanie on przedstawiony w bardziej czytelnej i przyjaznej formie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy