reklama

Ruszyła loteria paragonowa. Co miesiąc samochód do wygrania

, Gospodarka, Wiadomości, 09.10.2015 14:55, ks
Od 1 października warto zbierać paragony i to nie tylko w celu ewentualnej reklamacji zakupionego produktu czy usługi. Ruszyła loteria paragonowa!
Ruszyła loteria paragonowa. Co miesiąc samochód do wygrania

1 października ruszyła nowatorska w naszym kraju Narodowa Loteria Paragonowa. Ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.

 

Wszyscy, którzy na specjalnej stronie internetowej zarejestrują dowód zakupu za minimum 10 zł, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, w tym samochodów, tabletów i laptopów.

 

Jak poinformowało ministerstwo finansów, udział w loterii mogą brać wszyscy Polacy, którzy skończyli 18 lat. Wystarczy paragon fiskalny za co najmniej 10 zł, żeby wziąć udział w losowaniu samochodu

 

Zainteresowanie jest ogromne. - W ciągu 6 dni Polacy zarejestrowali milion paragonów - podało ministerstwo finansów.

 

- Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury. Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą ich część. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na niższe ceny za te same towary lub usługi i zwiększać swoją konkurencyjność - informuje MF.

 

Na tych, którzy biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza, czekają atrakcyjne nagrody. To nowoczesne laptopy i tablety, raz w miesiącu będzie można wylosować samochód Opel Astra, a raz na kwartał – Opel Insignia.

 

Co warto wiedzieć?

  1. Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
  2. Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
  3. Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.
  4. Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
  5. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
  6. Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wynik (link otwiera nowe okno w innym serwisie) w dniu losowań.
  7. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
  8. I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!
  9. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.

 

Podobne loterie już były organizowane na Słowacji i w Portugalii.  

 

źróło: MF, aktualizacja: 2015-10-09

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 09.10.2015 18:06

czy UM to szara strefa ?

petarda, 09.10.2015 18:05

i mam pytanie skad wzielo sie to minimum 10 zl ??? czy ktos mogl wziasc lapowke

petarda, 09.10.2015 18:03

a czy UM wystawia paragagony za znaczki skarbowe ???

petarda, 09.10.2015 18:01

a czy ktos widzial reklama w TV. Dla mnie ewidentnie nagonka na fryzjerów i lekarzy

aleocochodzi, 09.10.2015 17:51

vod.gazetapolska.pl/11323-prof-legutko-masakruje-kancelarz-merkel-europosel-pis-przypomina-o-fundamentach-wspolnoty-euro

infocar, 09.10.2015 15:06

Nie wiem jak wygląda reklama tej loterii w TV, ale ta radiowa sugeruje, że liczą się tylko paragony od fryzjerów i kosmetyczek.

specnarz, 01.10.2015 05:05

Gdyby wyciąć sedno sprawy z wypowiedzi "igora" to w sumie ma rację "HIPERMARKETY !!!...niemieckie,francuskie,portugalskie " ... "biurwa ze skarbówki doczepi się sklepikarza czy drobnego przedsiębiorcy - wyżej nie podskoczy ... prawdziwe pieniądze uciekają na Zachód..." MNIEJ POLITYKI, WIĘCEJ DZIAŁANIA Jesteśmy tanią siłą roboczą a zarazem rynkiem zbytu dla krajów europy zachodniej.

asquit, 30.09.2015 20:09

jesteś wyjątkowo podatny na indoktrynację PISu. aż mi cię żal że masz tak mało w głowie

igor7, 30.09.2015 18:21

HIPERMARKETY !!!...niemieckie,francuskie,portugalskie bezmózgi z Platformy zwanej dla niepoznaki Obywatelską przez 8 lat nie zrobiły nic w tej sprawie !!! . . biurwa ze skarbówki doczepi się sklepikarza czy drobnego przedsiębiorcy - wyżej nie podskoczy ... . . prawdziwe pieniądze uciekają na Zachód... . . . kto myśli inaczej jest idiotą....albo prąciem PO... i tak na jedno wychodzi...

walet, 30.09.2015 16:39

Pokaz porażającej głupoty, jakby się nie dało jak w cywilizowanym świecie wydawać paragonów zgodnie z prawem. Od czego jest urząd skarbowy.

Radio.Ma.Ryja, 30.09.2015 16:24

Fajna sprawa.