reklama
reklama

Ruszył przetarg na rozbudowę szpitala. To będzie szybka inwestycja?

Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2022 13:36, eł

Pawilon E doczeka się dwóch kolejnych kondygnacji.

Ruszył przetarg na rozbudowę szpitala. To będzie szybka inwestycja?

Jak już pisaliśmy, szykuje się rozbudowa pawilonu E wadowickiego szpitala. Obiekt wzbogaci się o dwa dodatkowe piętra, które mają być gotowe przed końcem przyszłego roku.

Niedawno ogłoszony został przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Firmy mają czas do 10 lutego, by złożyć swoje oferty.

Wykonawca będzie miał za zadanie nadbudować najnowszą część wadowickiego szpitala o dwie dodatkowe kondygnacje, a także dostarczyć niezbędne wyposażenie medyczne. Zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu, musi się z tym uwinąć, bowiem czas na wykonanie wszystkich prac upłynie z końcem listopada przyszłego roku.

Co powstanie na nowych piętrach? Na szóstej kondygnacji ma się mieścić ośrodek szybkiej diagnostyki i terapii krótkoterminowej. Będą tam na przykład realizowane świadczenia w ramach chirurgii jednego dnia. Na to piętro zostaną też przeniesione pracownie diagnostyki kardiologicznej, endoskopii i USG. A w razie kolejnej fali COVID-19 lub pojawienia się innej epidemii, można będzie przeznaczyć tamtejsze sale operacyjne do zabiegów dla osób zakażonych, dzięki czemu blok operacyjny pozostanie do dyspozycji pozostałych pacjentów.

Natomiast na najwyższe piętro przeniesione zostaną obydwa oddziały chorób wewnętrznych, obecnie rozdzielone pomiędzy dwa pawilony. Ich standard bardzo się różni. Oddział ulokowany w jednym ze starszych budynków nie spełnia aktualnych wymogów, ponieważ sale są zbyt duże, a pacjenci mają utrudniony dostęp do łazienek i gazów medycznych. Przeniesienie go do nowych, odpowiednio przystosowanych pomieszczeń rozwiąże te problemy. Umieszczenie dwóch oddziałów na jednej kondygnacji umożliwi też zintegrowanie zespołów opiekujących się pacjentami i łączenie dyżurów medycznych.

Szacunkowy koszt nadbudowy pawilonu E to nieco ponad 30 mln zł. Władze powiatu wadowickiego zgodziły się przeznaczyć na ten cel 15 mln zł – jedną trzecią tej kwoty w tym roku, a pozostałą część w kolejnym. Resztę dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach ma pozyskać ze środków unijnych. Jest już bliska pozyskania tych pieniędzy.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 26.01.2022 18:22

szybka inwestycja ! szybko to się pchły łapie . polski wał też zrobiony szybko i póki co jeden wielki bajzel i bałagan Bareja miałby pole do popisu w tych czasach

oshin22, 26.01.2022 18:10

Tylko po co jak nie ma kadry ?? ;-) xD (w publicznej ochronie zdrowia/rynku usług medycznych ...)