reklama

Rusza sezon polowań. W te dni lepiej nie zbliżać się do lasów

, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 29.11.2018 07:30, red
Myśliwi z gminy Andrychów rozpoczynają sezon polowań. Gdzie i kiedy? Jest grafik.
Rusza sezon polowań. W te dni lepiej nie zbliżać się do lasów

Tradycyjnie przełom roku to sezon myśliwski. Myśliwi będą strzelać do dziko żyjącej leśnej zwierzyny. Przeprowadzone zostaną tzw. polowania zbiorcze. Odstrzał zostanie przeprowadzony według planu i harmonogramu.

Tak to będzie wyglądało na terenie zarządzanym przez Koło Łowieckie „Rogacz” w Andrychowie. W dniu polowania lepiej darować sobie spacer w lesie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 30.11.2018 12:41

Do puszek strzelać patałachy znałem jednego myśliwego nawet leczył się psychiatryczne

mirek_drukarz, 29.11.2018 11:31

Faktycznie dobra rada, nie zbliżajace się do lasów. Myśliwi chodzą i strzelają na oznakowanych szlakach turystycznych, czego niestety doświadczyłem. Dodatkowo są oni wyjęci spod prawa, przywołajmy tylko słynne strzelanie do dzieci jeżdzących konno pod Wadowicami. Polowania zbiorowe umożliwiają uniknięcie odpowiedzialności, bo nie da się udwowdnić kto strzelał. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "pomylił dzika z". Dodatkowo zbiorowe polowanie umożliwia strzelanie do gatunków będących pod ochroną, na tej samej zasadzie, nikt nie przecież nie przyzna że to on odstrzelił chroniony gatunek. Już w tym "sezonie" panie myśliwe przechwalały się na facebooku odstrzeleniem Cyranki, gatunku objętego ścisłą ochroną gatunkową w Polsce... Nie jestem przeciwnikiem myśliwych, ale wszyscy muszą funkcjonować w granicach prawa.