reklama

Rusza program dotacji na wymianę pieca

, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2022 09:25,
W gminie Wieprz wnioski będą przyjmowane od 20 maja.
Rusza program dotacji na wymianę pieca
Władze gminy Wieprz informują, że 20 maja rusza gminny program dofinansowania do wymiany źródła ogrzewania w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Wieprz.

W ramach zadania, dotacji celowej podlegać będzie likwidacja starego źródła ciepła opartego na paliwie
stałym i jego zamiana na:
1) Kocioł gazowy kondensacyjny,
2) Kocioł na pellet drzewny z certyfikatem ekoprojekt
3) Pompę ciepła
4) Kocioł elektryczny


- W dniu 20 maja 2022 r. od godz. 7.00 Urząd Gminy Wieprz rozpocznie przyjmowanie wniosków o dopłaty do wymiany źródeł ciepła (decyduje kolejność wpływu wniosków do Urzędu). Wysokość dotacji wynosi nie więcej niż 5 000 zł (do 70% kosztów poniesionych na wymianę starego pieca węglowego) - informują władze gminy Wieprz.

Dotacja udzielana jest w formie refundacji kosztów wymiany źródła ciepła, tj. wypłata środków może nastąpić dopiero po realizacji opisanej we wniosku zmiany systemu ogrzewania i po prawidłowym udokumentowaniu wykonanych prac i poniesionych kosztów. Dotacja nie będzie udzielana na urządzenia i materiały zakupione przed datą podpisaniem umowy. Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z udzieleniem dotacji.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 33 875 51 18 wew. 26

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy