reklama

Rusza budowa nowego mostu, będzie objazd dla kierowców

, Gospodarka, Wiadomości, 29.07.2019 10:45, INFORMACJA PRASOWA
Rusza budowa nowego mostu, będzie objazd dla kierowców
W czwartek (25.07) nastąpiło przekazanie placu budowy w Witkowicach k. Kęt. W najbliższych miesiącach zostanie tam wybudowany nowy most na potoku Maleckim w ciągu drogi powiatowej - ul. Karpacka.

Obecnie zarówno stan techniczny mostu, jak i nawierzchnia drogi powiatowej w tym rejonie pozostawiają wiele do życzenia. Na przeprawie obowiązuje ograniczenie ciężaru przejeżdżających pojazdów do 10 t. Poza tym jest tu wąsko, z trudem mijają się większe pojazdy.


Jak zapewniają władze powiatu oświęcimskiego, to się wkrótce zmieni. Budowa nowego mostu i modernizacja blisko półkilometrowego odcinka drogi potrwa do końca listopada. Po ponownym oddaniu przeprawy do użytku zniknie dotychczasowe ograniczenie dla tonażu przejeżdżających po moście pojazdów. Także piesi bez obaw o swoje bezpieczeństwo będą się mogli tędy poruszać.

W trakcie prowadzonych robót trakt będzie zamknięty dla ruchu. Zostanie wytyczony objazd.

Inwestycja kosztuje 2,2 mln zł, a wykonawcą robót będzie Zakład Budowlany „MOST-BUD” z siedzibą w Bielsku-Białej.
źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy