reklama

Ruch na tej ulicy coraz większy, a przejścia dla pieszych wciąż nie ma

, Gospodarka, Wiadomości, 18.02.2022 18:10, eł

Ale nie wszystko jest jeszcze stracone.

Ruch na tej ulicy coraz większy, a przejścia dla pieszych wciąż nie ma

Stało się to, czego najbardziej obawiali się mieszkańcy ulicy Tkackiej w Andrychowie – ruch kołowy na niej drastycznie wzrósł w ciągu jednego dnia, a wszystko z powodu otwarcia nowej drogi – łącznika z Krakowską. Sytuacja pieszych już wcześniej była tam niewesoła, a teraz jest już fatalna. Bardzo trudno jest przejść z jednej strony Tkackiej na drugą, ponieważ na całej długości ulicy nie ma ani jednej „zebry”.

Mieszkańcy już kilka miesięcy temu napisali do Starostwa Powiatowego w Wadowicach petycję w tej sprawie. Apelowali o utworzenie przejścia dla pieszych w pobliżu jedynego sklepu działającego przy tej ulicy. Nie tylko dlatego, by dorosłym było łatwiej wybrać się na zakupy. - Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Z braku pasów dla pieszych same muszą decydować, gdzie i kiedy przejść przez jezdnię. Trudno liczyć na to, że którykolwiek kierowca zatrzyma się, żeby je przepuścić – martwi się jedna z mieszkanek ulicy Tkackiej.

O problemie pisaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas dowiedzieliśmy się w starostwie, że przeprowadzone zostały pomiary natężenia ruchu kołowego oraz prędkości pojazdów na tej drodze, czyli pierwsze z parametrów, które decydują o tym, czy w danym miejscu można zlokalizować przejście dla pieszych. Teraz okazało się, iż sprawy utknęły wtedy w martwym punkcie.

- Zarówno pomiar natężenia ruchu drogowego, jak i prędkości na tym odcinku dały zbyt niskie wyniki. Natomiast teraz sytuacja się zmieniła, ponieważ otwarty został łącznik pomiędzy ulicami Tkacką i Krakowską. Dlatego na początku marca ponownie wykonamy te pomiary. Przypuszczam, że wyniki okażą się dużo wyższe niż w ubiegłym roku. Jeżeli tak będzie, przymierzymy się do zlecenia badania ruchu pieszych. Najlepiej by było przeprowadzić je na przełomie kwietnia i maja, gdyż jest to okres, kiedy ten ruch jest najbardziej wzmożony – informuje wicestarosta Beata Smolec. Jeśli parametry okażą się na tyle wysokie, by zgodnie z przepisami mogła tam powstać „zebra”, władze powiatu podejmą kolejne kroki w tym kierunku.

Wówczas konieczne będzie nawiązanie współpracy z gminą Andrychów, bowiem bez jej udziału nie uda się doprowadzić sprawy do końca. To do niej bowiem będzie należało zamontowanie oświetlenia na przejściu dla pieszych. - Nie wystarczy tylko namalować pasy – podkreśla wicestarosta.

Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nowy, 28.02.2022 22:25

Aniołku gdzie jest rozwiązanie problemu komunikacyjnego ul. Tkackiej??? Ile My mieszkańcy ul. Tkackiej mamy jeszcze czekać??? Rozumiem, że "walczysz" z problemem w Bulowicach: https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/szturmuja-drzwi-soltysa-i-domagaja-sie-pieniedzy.

Archanioł Michał, 21.02.2022 13:24

@Nowy tyś to jest tupeciarz. Narobić problemów i wypisywać takie dyrdymały na forum to wszystko na co stać was przy tym Rynku? Skoro jak twierdzisz droga nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych to wydana na nią KASA rozwiązuje zapewne jakieś inne sprawy. Znajdziemy je w "obsesjach" @Zakologa, którym bardziej ufam niż Twoim manipulacyjnym wynurzeniom.

oshin22, 21.02.2022 11:01

i jeszcze jedno - jak tam ktoś zginie pod kołami to przejście będzie w tydzień. A tak to (może) w 5 miesięcy....

oshin22, 21.02.2022 10:59

Ja mam rozwiązanie ! Wydrukujcie "zebrę". W tym "uśmiechniętym" mieście już nieraz tak się robiło - wydruk zamiast elewacji. A tak serio to oczywiście ktoś kto projektował łącznik musiał mieć dane o potencjalnym natężeniu ruchu - zatem brakło czegoś co standardowo nazywa się myśleniem i co jest wysoko deficytowe przy ulicy RYNEK 15. Ale też ten deficyt idzie do W-wic... PS NIE GŁOSUJĘ NA ŻAKA

Nowy, 20.02.2022 15:36

Trzeba odróżniać. Dobro od zła. Prawdę od kłamstwa. Złudzenia od rzeczywistości. Miłość od atrapy. Syf od porządku. Pocałunek od przylizania. Twarz od mordy. Od samego początku twierdziłem, iż budowa tego odcinka drogi nie rozwiązuje problemu komunikacyjnego. Puenta może być tylko jedna: "Źle że się w takim gównie znaleźliśmy, natomiast jeszcze gorzej, że w tym gównie zaczynamy się urządzać!". Liczę że Aniołek Michałek przedstawi rozwiązanie problemu komunikacyjnego dla mieszkańców ul. Tkackiej - Czekamy!

Archanioł Michał, 18.02.2022 22:22

A ha @Nowy wam wszystko wytłumaczy.

Archanioł Michał, 18.02.2022 22:20

Tak się robi "politykę": wydałem wasza kasę ( 4 bańki) , zapłacę odszkodowania swoim ( 1,5 bańki), a wy się żryjcie ze Starostwem. Wasz uśmiechnięty.