Rozpoczyna się wielki remont linii kolejowej nr 117. Pociągi nie pojadą przez wiele miesięcy

, Gospodarka, Wiadomości, 01.07.2020 20:05, PG, video: WB
Po modernizacji pociągi będą jeździły z prędkością 80 km/h (dziś to jest 40km/h).
Rozpoczyna się wielki remont linii kolejowej nr 117. Pociągi nie pojadą przez wiele miesięcy
W końcu rozpoczyna się wyczekiwana rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa.

W pierwszym etapie remontowany będzie 13 km odcinek na trasie Andrychów – Wadowice oraz odcinek po śląskiej stronie w Kozach. Póki co, nie wiadomo kiedy modernizacji doczeka się pozostały 17 – km odcinek pomiędzy Andrychowem a Kętami Podlesie.


Od 1 lipca do 18 grudnia pociągi nie będą tamtędy jeździć. Zorganizowano autobusową komunikację zastępczą na trasie Kraków Płaszów – Bielsko – Biała.

W czwartek (02.07.) do Wadowic ma przyjechać minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który ma oficjalnie rozpocząć prace.

Po modernizacji pociągi będą jeździły z prędkością 80 km/h (dziś to jest 40km/h). Powstanie dodatkowy przystanek w Wadowicach (Podhalanin) i nowe perony w Barwałdzie Średnim, Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie, Andrychowie.

Będą nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Powstanie mijanka w Barwałdzie Średnim. Prace budowlane mają się zakończyć w połowie 2022 roku. Wykonuje je firma Skanska S.A. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to koszt 129 mln zł.

Przypomnimy, że linia kolejowa nr 117 miała być remontowana w całości, ale ostatecznie okazało się, że zarządca tej trasy ma zbyt mało pieniędzy, dlatego zdecydowano skrócić remontowany odcinek.Poniżej aktualny rozkład jazdy z Andrychowa (Zastępcza komunikacja Autobusowa):Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ptak, 02.07.2020 10:24

A od Andrychowa do Bielska 20 km/h lub drezyną :) Jaki sens ma taki remont. Z drugiej strony odcinek Andrychow - Bielsko bedzie kolejna okazja na ponowne brylowanie w mediach i sianie propagandy jaka to super partia....

Jeremiasz, 02.07.2020 10:04

Prawie 130 mln zł i tylko 80km/h ? Przyznaję że ta niesamowita prędkość nie robi żadnego wrażenia. Wiem że u nas kolej żelazna to nie proste odcinki ale miałem nadzieję na minimum jakieś 100-120km/h. Może w 2068 roku już wyjdziemy technicznie z XX wieku.