Rozpoczął się remont targowiska w centrum. Targ przy Hejnale otwarty częściej

, Gospodarka, Wiadomości, 01.05.2019 08:25, PG
Nad budową pełni nadzór konserwator zabytków.
Rozpoczął się remont targowiska w centrum. Targ przy Hejnale otwarty częściej

W kwietniu rozpoczęły się prace przy remoncie targowiska w przy ul. Kazimierza Wielkiego w centrum Kęt. Wykonuje je firma – SARKA-P Paweł Sarka z Bulowic za 987 tys. zł. Gmina pozyskała na ten cel 500 tys. dotacji.

Zgodnie z planem ma nastąpić rozbiórka istniejących stoisk targowych, oświetlenia i zdroju czerpalnego. Później ma być położona kostka na terenie placu targowego oraz ma być wykonany remont chodnika i miejsc parkingowych. Wybudowanych zostanie osiem straganów handlowych, toaleta, nowe oświetlenie oraz monitoring. Wszystko ma być gotowe już w sierpniu tego roku.

Kiedyś była to dzielnica żydowska. Nad budową pełni nadzór konserwator zabytków.

Jak informuje urząd gminy, drugi targ w Kętach przy ul. Jana II Sobieskiego na czas trwania prac budowlanych na targu w centrum będzie otwarty od poniedziałku do soboty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy