reklama

Rozpadające się latarnie na osiedlu w Andrychowie. Co w tej sprawie robi urząd?

Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2021 19:50, NEWSY CZYTELNIKÓW
Mieszkaniec Andrychowa opisuje swoje perypetie z urzędnikami w sprawie zniszczonych i stanowiących zagrożenie dla mieszkańców latarni.
Rozpadające się latarnie na osiedlu w Andrychowie. Co w tej sprawie robi urząd?
Sprawa dotyczy latarni w rejonie budynków przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Pokrywy są uszkodzone, co stanowi zagrożenie dla dzieci, ale - zdaje się - zdaniem urzędników sprawa wcale nie jest pilna do załatwienia.

Poniżej publikujemy list, jaki otrzymaliśmy:

"Chciałbym opisać problem, który został zgłoszony ASM w dniu 31.03.2021r. (temat przekierowany do UM Andrychów), a następnie Wydziału Transportu i Drogownictwa w dniu 28.09.2021r.

Problemem są uszkodzone pokrywy przyłączy elektrycznych w latarniach, które stanowią dość istotne zagrożenie bezpieczeństwa, zwłaszcza z uwagi na bawiące się tam dzieci (załączam zdjęcia). Widać na nich, że dostęp do przyłączy jest bezpośredni nie wspominając o ostrych wystających krawędziach.

W dniu 29.09.2021r. dostałem odpowiedź z Urzędu Miasta o treści :

"W dniu wczorajszym dokonano przeglądu stanu latarni w rejonie Włókniarzy 14,32,34 i Lenartowicza 19., stwierdzono zniszczenie pokrywy w jednej latarni oraz obsunięcie pokryw w 4 latarniach. W dniu dzisiejszym zlecono pilną naprawę.

Należy zauważyć że pokrywy są regularnie niszczone, zdarza się że dzisiaj założona pokrywa następnego dnia jest już zniszczona. Generalnie latarnie nadają się już do wymiany, co planujemy wykonać w przyszłym roku o ile będą stosowne środki finansowe i zostaną zatwierdzone w budżecie Gminy na 2022 rok.

W ciągu dnia latarnie nie stanowią zagrożenia ponieważ zasilanie włącza się dopiero gdy zapada zmrok. "

W związku z powyższą korespondencją liczyliśmy na to, że sprawa nabierze pędu i naprawa zostanie wykonana w przeciągu miesiąca (co jeśli zważyć na opatrzenie sprawy słowem "pilna" nie jest wygórowanym standardem), aczkolwiek nasze wątpliwości rozwiał czas, ponieważ do dnia dzisiejszego stan rzeczy się nie zmienił.

W międzyczasie do Wydziału Transportu i Drogownictwa (do Pana Jerzego Dwojaka) trafiła jeszcze jedna wiadomość odnośnie statusu naprawy, aczkolwiek odpowiedzi już niestety się nie doczekałem.

Niestety po 7 miesiącach od pierwszego zgłoszenia nie mam już pomysłu w jaki sposób rozwiązać tą sytuację, poza tym aby na własną rękę zlecić cięcie laserowe oraz gięcie pokryw, a następnie przymocować je, aby wyręczyć osoby za to odpowiedzialne.

Najgorsze w tej sytuacji jest to, że problemem nie jest wizualna strona latarni i nasze poczucie estetyki, ale bezpieczeństwo dzieci, a naprawa jest tak prosta do wykonania, wystarczą chęci..."
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 07.11.2021 21:55

Podoba mi się takie poczucie humoru, czarny, bo czarny ale humor... W sumie co nam pozostało... Dodałbym więc, że uznaję za niesprawiedliwą potwarz dla władz naszej gminy, że w rankingu nie wzięto pod uwagę tak istotnych wskaźników jak: 1. ilość wójtów w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców 2. ilość sesji pod rząd przeprowadzonych zdalnie plus mnożnik bonusów za sesje bez obywateli 3. ilość stref ekonomicznych na osuwisku 4. ilość zlikwidowanych szkół (współczynnik dekado-szkoły) 5. ilość byłych AgUb-ów wśród pracowników samorządu* 6. ilość kontroli prowadzony przez Urząd Wojewódzki w przeliczeniu na wójtorok przeliczeniowy 7. ilość kuriozalnych decyzji i bulwersujących wyników głosowania w przeliczeniu na sesje nadzwyczajne 8. skorygowany współczynnik basenobiletów 9. ilość kilometrów obwodnicy wybudowanych w ciągu kadencji w przeliczeniu na jednego radnego 10. dodatkowy mnożnik punktowy za sentencje łacińskie wygłaszane podczas sesji . LEGENDA *Agentów Ubezpieczeniowych. P.S. Tak właśnie nas wykoszono ze ścisłego podium!

Zakolog, 07.11.2021 18:30

@FeelFree - Tak nokautujące miejsce w tym rankingu dla Andrychowa, oczywiście nie jest z żadnej mierze winą naszego Burmistrza i et al. W dużej części winę ponosi radny Kubień i radna Studniarz, co rusz rzucający kłody na drodze do sukcesu tego miasta oraz błędna metodologia przyjęta przez autorów badania – jak można pominąć współczynnik zakupionych certyfikatów przez obecne władze na głowę mieszkańca. Przecież tylko to kryterium lokuje nas w pierwszej dziesiątce najlepiej u certyfikowanych gmin w Polsce.

FeelFree, 07.11.2021 15:59

https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/wyniki

Archanioł Michał, 05.11.2021 23:01

a cha cytaty są modne : "Skurwiesyny, ja bym ich zajebał Gdybym rewolwer tylko miał" bardzo lubię ten tekst Kazika :)

Archanioł Michał, 05.11.2021 22:54

@beskidmaly brawo za czujność!! Ale nie zrozumiałeś istoty, wnioskuję bo się nie wypowiedziałeś. Specjalnie stworzyłem fikcje by Ci uzmysłowić, że istnieje inny tok myślenia niż przyjąłeś. Z doświadczenia wiem , że nożyce na stole, zwłaszcza te niewyspane szybko odpowiadają. @Zakolog w ogóle nie podejmuje tego oczywistego tematu i pyta . Co nożyce maja takiego w sobie , że po tym jak w stół walnął Kubień ODPOWIEDZIAŁY ? A @ FeelFree ogólnie nazywa zagrywkę CYNIZMEM, jak go dobrze odczytuję, tzn ja tam cynizm widzę. Byłem w sklepie, dyskusji o sesji nie słuchałem, ale @Madzia ma inne doświadczenia. Ty oczywiście jako oddelegowany w NARRACJI "świętego oburzenia" pozostajesz. No cóż taka robota :(

FeelFree, 05.11.2021 19:22

Poza tym oni po prostu się bardzo boją działań radnego, który jak jeden z nielicznych radnych dba o interesy gminy, a nie wybrańców losu i obecnego układu. I nawet gdy strzela na ślepo, to strach, że w końcu trafi... Po prostu zadaje zbyt głośni i zbyt liczne niewygodne pytania, pisze co myśli, jeździ do gazet, zawiadamia urzędy. Odbierają go jako złośliwca utrudniającego im rządzenie, tak jak życzyłby sobie wójt Żak, i mózg wielu projektów wice-wójt Mirosław Wasztyl. A tu ciągle kłody pod nogi ich wiekopomnych inwestycji... Tyle, że te działania są w interesie WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW i naszego, a nie wójtów i radnych budżetu!!! Więc nawet niecenzuralne słowa mieszkańcy puszczą w niepamięć, w przeciwieństwie do czynów i głosów radnych i wójtów. Bilans przy wyborach. P.S. @madzia - tak, świetnie ujęte, przy tym jak ludzie w sklepach komentują ostatnie i nie tylko działania radnych i wójta to puszczona w eter przez Kubienia łacina to niemal ledwosłyszalna i dosadna kropka na koniec opinii Andrychowian w temacie radnych z ugrupowania "Ich Gmina" i ich przywódcy.

Zakolog, 05.11.2021 19:14

@beskidmaly - nie tylko naukowcem, ale nawet zwykłym interpretatorem nie będziesz. Skoro słowa padły po zamknięciu obrad, to nie mogły być skierowane do radnych, tylko ewentualnie do osób prywatnych. Czy jak na ulicy, albo w restauracji spotykam Staszka, Ewę, Romka to spotykam radnych wykonujących czynności przypisane ich funkcji, czy też zwykłych mieszkańców Andrychowa ? Jak radny Romek wyrzuci papierek na ulicę, to zaśmieca miasto radny i on będzie odpowiadał z kodeksu wykroczeń, czy raczej mandat otrzyma Romek ?

FeelFree, 05.11.2021 19:11

"Ataki" na radnego Kubienia, nie mają żadnego związku z tym, że jest radnym. Nawet radni uważający, że gmina jest ich, a nie WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW potrafią liczyć do 21 i odjąć od tego głosy niewiernych. Tak więc głos radnego Kubienia jest jeden i nie o to tutaj wcale chodzi. Słowo, które paść nie powinno, a które było wściekłym ale przede wszystkim, rozpaczliwym wyrazem tego co radny sądzi o postawie radnych od Żaka, stało się pretekstem do walki z nim jak z przeciwnikiem politycznym Żaka. Wójt oraz zakochani w nim lub powiązani z nim różnymi zależnościami radni widzą w Kubieniu byłego, a przede wszystkim przyszłego kontrkandydata na burmistrza i to jest jeden z prawdziwych powodów ich zachowania, podobnie jak beskidamalego z resztą...

madzia, 05.11.2021 18:18

Prawdę mówiąc nie znam nikogo kto uważa że druga strona nie używa tego słowa. Sztuczny problem jaki ma ukryć szokująca Andrychowian podwyzke pensji dla burmistrza. Radni od Pana Żaka mogli uchwalić mu dużo mniejszą podwyżkę ale poszli "po bandzie". Jak ich nazywają ludzie od wczoraj? Nie ma sensu powtarzać ale kubień to przy tym dyplomata

beskidmaly, 05.11.2021 16:53

Kiedy Pan przewodniczący Rady na pamiętnej sesji nie udzielił Panu Kubieniowi głosu tylko zakończył obrady , Pan Kubien nazwał wszystkich radnych tworzących koalicje w radzie tym słowem Sk.......y więc słowa te kierowane były rowniez do pań Radnych bo użył tego słowa w liczbie mnogiej.

Archanioł Michał, 05.11.2021 16:30

@besidmaly spróbuje pomóc Ci zrozumieć wątpliwości @Zakologa. Na wybranym przykładzie: radna Wątroba: "Dla mnie to jest karygodne, że po raz któryś radny Kubień obraża nas wszystkich". Zakładając, że to nie był coming out radnej ( przyznanie się , że ostatecznie to ona jest mężczyzna ) warto zapytać DLACZEGO to czyni: bierze do siebie rzeczownik rodzaju MĘSKIEGO. Ba przerzuca je na inne kobiety w radzie. No musi być jakiś powód takiego, przyznasz sam, dziwnego zachowania. Może nasze przysłowie ma tutaj zastosowanie " Uderz w stół a nożyce się odzywają" za tym jak rozumiem optuje @Zakolog, chce tylko dokładniejszego doprecyzowania, czy może istnieją jakieś inne przesłanki ? Cynizm , o którym pisze @FeelFree? Udawanie "świętego oburzenia" podczas gdy w rzeczywistości chce się pokazać swoją wyższość moralną w rozumieniu Kalego. No bo przecież jak to robi Zdzisław to niewyspana radna niemalże omdlewa z doznań, podczas gdy Kubień robi to w sposób ... no napiszmy nieakceptowalny.

Zakolog, 05.11.2021 13:54

@beskidmaly - naukowcem to nie będziesz, popełniasz klasyczny błąd tezy. Nie chodzi o wnioskowanie z kogo, tylko z czego. Kto uznał siebie za wartego obdarowania się wulgaryzmem Kubienia, to już wiemy. Pytanie badawcze brzmi: dlaczego ? Czyli czy istnieją fakty pozwalające na przypisanie sobie samemu tego określenia, czy też jest to luźna spekulacja i zwykłe wyobrażenie o własnej kondycji moralnej.

FeelFree, 05.11.2021 12:02

@beskidmaly - mea culpa; poddałem się po kilku latach apeli osobistych i publicznych o kulturę i szacunek podczas sesji, przeczytaj moje posty z ostatnich 2 lat wstecz. Panująca podczas sesji atmosfera przemocy i pogardy dla drugiego człowieka jest obecna cały czas, tylko jedni ją okazują milczeniem, inni cynizmem, ironią, jeszcze inni łacińskimi sentencjami, inni chamstwem wprost, a radny Kubień używa po prostu najczęściej używanych podwórkowych wulgaryzmów, co jest skandalem i w najoczywistszy sposób rzuca się wszystkim w oczy, to taki gwizdek całej tej "pary", które się kisi w radzie miejskiej i wójtach. Cytując stoików, to towarzystwo w którym emocje panują nad ludźmi, a nie ludzie panują nad swoimi emocjami, mimo rozpaczliwych autoafirmacji radnego Romana Babskiego "opanujmy emocje". Jeśli radni nie słuchają ani naszych apeli, ani próśb, ani nie przemawiają do nich bajki, to jedynym wyjściem jest wymienić radnych... nie znam innego, dlatego nie skupiam się już na tym. Pozdrawiam. P.S. Jeśli chcesz zrozumieć dlaczego tak jest, to proponuję przeczytać "Diunę" pod tym kątem... idealne studium władzy, głębokie, celne, choć momentami bardzo psychodeliczne. Nie zmienimy tego. Władza przyciąga specyficznych ludzi... Możemy natomiast zmieniać siebie, każdy z nas. Wtedy jest szansa, że wybierzemy na następnych "władców" inne figury, poza tym oni spośród nas się wywodzą...

beskidmaly, 05.11.2021 11:53

Zakolog - zapytaj swojego dziecka jak masz małe, jak dorosłe to wnuków to ci powiedzą dlaczego tak wnioskuje.

Zakolog, 05.11.2021 11:36

@beskidmaly - Ja również mam pewne przekonanie, iż słowo skurwysyny miało swoich adresatów, ale z czego wnioskujesz, że w tym przypadku byli to akurat radni ?

FeelFree, 05.11.2021 11:34

@woj1 - która wersja rzeczywistości uzasadnia Twoim zdaniem przyznanie podwyżek wynagrodzenia burmistrzowi i radnym: 1. że nie wiedzą o tych kilkudziesięciu zagrażających bezpieczeństwu Mieszkańców latarniach czy 2. że wiedzą, ale nic z tym nie robią ???

Zakolog, 05.11.2021 11:25

Paradne ! Opus operandi naszego urzędu zaprezentowane przez tenże urząd. W celu sprawdzenia informacji od mieszkańca, należało powołać komisję urzędniczą, która następnie udała się na przegląd, stwierdzając brak jednej pokrywy i obsunięcie czterech. Powołani do specjalnego organu sprawdzającego wysoko kwalifikowani urzędnicy podjęli decyzję administracyjną zlecającą od obsunięcie czterech pokryw i pilne od brakowanie jednej pokrywy z zastosowaniem jednodniowej karencji nakazanej czynność. Zlecenie zostało skierowane do pana Kazka zatrudnionego przez w/w urzędników za najniższą krajową, co świadczy o ekstra ordynaryjnym trybie naprawy, ponieważ w przypadkach nie klauzulowych „pilne”, takie zlecenia są kierowane do pana Staszka zatrudnionego na umowę zlecenie.

woj1, 05.11.2021 11:22

Takich zniszczonych i otwartych latarni w okolicach bloków na ul.lenatowicza są dziesiątki. A napięcie w nich o tej porze roku pojawia się już po 16.

beskidmaly, 05.11.2021 11:00

FeelFree - to dlaczego nie zareagowales tak stanowczo jak Radny Kubien nazwał radnych tak "wspaniale"lub nieco wczesniej tak "grzecznie "zwrocil sie do jednego z radnych tylko teraz jestes taki madry.

FeelFree, 05.11.2021 08:33

@beskidmaly, @Andrychowianie - tak radny jest z tamtego obwodu wyborczego, tam też się znajduje SP5, która będzie remontowana jako ostatnia w mieście decyzją wójta Żaka. Tak perfidnie działa władza. W ramach walki z przeciwnikiem politycznym, byłym kandydatem na burmistrza zaniedbuje takie drobne nawet finansowo rzeczy... a Ty jeszcze próbujesz o tym pisać w taki sposób, aby zrozumiałą ludzką złość i logiczne pretensje przekierować z prawidłowego adresata pretensji i gospodarza miasta czyli wójta Żaka na radnego i byłego kontrkandydata na burmistrza. Ciekawe co o takim zachowaniu myślą mieszkańcy? Oby pamiętali o tym przy wyborach samorządowych. To dlatego mimo Twojego zaproszenia nie pójdę z Tobą na piwo; nawet gdybym lubił piwo, ani na kawę, nawet gdyby mi nie szkodziła... Mieszkańcy osiedla troszkę cierpliwości, te wszystkie felery na osiedlu zostaną usunięte w odpowiednim momencie, w takim abyście pamiętali jeszcze, że wójt Żak sobie życzy zagłosowania na niego... to od Was zależy, czy po raz kolejny dacie się oszukać... Życzę dobrych wyborów, i wyciągania wniosków z przeszłości. Wybaczajmy krzywdy i zaniedbania ! Ale pamiętajmy, kto to zrobił i nie dajmy znowu sobie zrobić tego samego ! Przyjmowanie niepotrzebnego cierpienia to nie bohaterstwo, ani męczeństwo - to masochizm... Pozdrawiam

beskidmaly, 05.11.2021 08:17

Mnie sie wydaje ze p. Radny Kubien z tamtego obwodu wyborczego został wybrany . On podobno miał sie tym zajac.

znanywmiescie, 05.11.2021 07:19

Ale uposażenie to szybciutko sobie podnieśli. Do roboty to już tak prędko sie nie garną. Nadzwyczajna kasta. Odciąć ryje od koryta. Wybory się zbliżają samorządowe

Skalpel, 04.11.2021 21:59

Co tam latarnie, chodniki, dziury w drodze, problemy mieszkańców. Teraz w urzędzie planuje się zakup autobusów na wodór , nowoczesne spalarnie.