reklama

Rozmowy ostatniej szansy w sprawie kryzysu śmieciowego nie przyniosły efektów

, Gospodarka, Wiadomości, 04.07.2019 18:00, red
Jest oświadczenie magistratu w tej sprawie.
Rozmowy ostatniej szansy w sprawie kryzysu śmieciowego nie przyniosły efektów
Jak już pisaliśmy, od 1 lipca gmina Wadowice boryka się z problemem śmieci, które nie są wywożone z ulic i sprzed posesji. Nowej ekipie rządzącej miastem nie udało się na czas podpisać nowej umowy na wywóz odpadów. Firma Empol, która do końca czerwca wywoziła śmieci, nie złożyła oferty w przetargu na wywóz śmieci, a innych ofert nie było.

Śmieci nie ma kto wywozić. To pierwsza tego typu sytuacja w regionie, co stawia w fatalnym świetle rządzących Wadowicami na czele z burmistrzem Bartoszem Kalińskim (PiS), którzy od wielu miesięcy wiedzieli, że z końcem czerwca kończy się dotychczasowa umowa, a mimo to dopuścili do takiej sytuacji, jaka ma miejsce od początku lipca.

W tym tygodniu urzędnicy próbowali jeszcze negocjować z Empol, ale nic z tego nie wyszło. Władze miasta informują, że chcą jak najszybciej zorganizować wywóz śmieci.

W tej sprawie w czwartek magistrat wydał oświadczenie

Oświadczenie w sprawie odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Wadowice
Informujemy, że 4 lipca br. konsorcjum firm MPGO Sp. z o. o. oraz PUK EMPOL Sp. z o. o., pomimo zaakceptowania przez gminę Wadowice warunków, jakie zostały określone przez konsorcjantów w ofercie, wycofało się z negocjacji. Jednocześnie informujemy, że Gmina Wadowice prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym wykonawcą, aby jak najszybciej rozpocząć systemowy odbiór śmieci. W dniu dzisiejszym (4.07) udało się zapewnić możliwość składowania odpadów na wysypisku śmieci w spółce EKO w Choczni.

Dodajmy, że wiele lat temu za czasów burmistrz Ewy Filipiak (dziś posłanka PiS) gmina Wadowice za grube miliony wybudowała składowisko odpadów w Choczni – dziś jedyne w powiecie wadowickim. Jeszcze ekipa Ewy Filipiak pozbyła się jednak 51% udziałów w tym składowisku, więc składowisko jest już poza kontrolą wadowickiego samorządu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 05.07.2019 16:18

"W piątek Komwad rozpocznie świadczenie usług tak, aby w ciągu kilku najbliższych dni przywrócić płynny odbiór śmieci. Co ważne dla mieszkańców na razie cena za obiór śmieci od mieszkańców zostanie utrzymana i dziś wynosi 8,60 zł od osoby za odbiór odpadów segregowanych. "

ChojnaZmiana , 05.07.2019 09:16

Spokojnie ! już niebawem wróci Pan Donald i pozabiera te wszystkie socjale ! wprowadzi związki homoseksualne i w końcu staniemy się nowoczesnym oświeconym krajem, skończy się pisiokom siedzenie w domach jak trzeba będzie iść w niedzielę na kasę do biedry ! my ludzie inteligentni, nowocześni i oświeceni znowu będziemy solą tej ziemi !

wolfgang, 04.07.2019 23:07

Caly PiS podobnie jak burmistrz Wadowic ,to jest ciężka choroba na , którą obecnie choruje Polska!

stan, 04.07.2019 22:57

Już 4 lata temu po wygranym PiS zastanawiałem się " ...co takiego się wydarzyło przez te 8 lat poprzednich rządów że Naród tak zgłupiał ?,że tak się wściekł ?,że stracił jasność umysłu? ,że zawiesiły się mu na chwilę szare Komorki?. Wściekł się na Ewe Kopacz że parę lat temu nie dała sie ponieść ogólnej panice i nie zakupiła trefnych szczepionek i nie naraziła Państwo na wielomilionowe straty jak np. Francja Czy może na Tuska że swoim spokojem i opanowaniem pozwolił nam spokojnym krokiem przejść kryzys światowy?, a może na Radka Sikorskiego który przy ośmiorczniczkach wypowiedział swoje prywatne wynurzenia na temat stosunków miedzy Polska a Stanami... Nie ukrywajmy..nic nowego nie powiedział......" Ale nic z tego , nam znudził się spokój , jako taki rozwój, nie szalona ale jednak stabilizacja.. Ten Naród głupotą,pychą i zazdrością stoi. Sprzedajny ,głupi ,zadufany był i jest od wieków . Przez 8 lat rządów platformy głupi siedział w podziemiu jak szczur czekając na wybuch swojej dżumy... Teraz wylazło to, to na ulice wlazło do biur, urzędów,siedzi wszędzie i wymachuje obrzydliwym ogonem ...zżera wszystko i niszczy co stanie mu na drodze... Jest obrzydliwie już w każdym miejscu. Mądrość roztropność chowa się gdzie może.. Co to dalej będzie ? Co się stanie kiedy tej plagi nawet ogień nie strawi ? Dzisiaj mam ból głowy i mdłości od tej zarazy ... Jednak w przypływie świeżego powietrza i jednego głębszego oddechu myślę sobie, że mądrość nie po­lega na spry­cie, ale na umiejętności ob­sta­wania przy praw­dach oczy­wis­tych i ten tylko przet­rwa, kto wyb­rał praw­dę oczy­wis­tą. Kto wyb­rał chwi­lową iluzję, by na niej za­robić lub chwilowo na niej po błyszczeć ten prze­minie wraz z tą iluzją. I tego kurczowo będę się trzymać aż do jesiennych wyborów.

stahbud, 04.07.2019 20:58

Brawo PIS .Jeszcze trochę i sami zginą pod stertą śmieci