reklama

Rondo obok Galerii Andrychów powstanie. Jest pozwolenie

, Gospodarka, Wiadomości, 25.06.2022 09:00, red
Wydana została decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji.
Rondo obok Galerii Andrychów powstanie. Jest pozwolenie

Wszystko wskazuje na to, że mamy kolejny odcinek serialu pt. "budowa ronda obok Galerii Andrychów". W ostatnich miesiącach wiele razy pisaliśmy, że zaplanowana budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Biała Droga z Krakowską jest opóźniona.

Urząd Miejski w Andrychowie, który przygotowywał dokumentację na tę inwestycję, musiał ją uzupełniać. Cały czas nie było decyzji zezwalającej na budowę. Kierowcy już stracili nadzieję, że rondo kiedykolwiek powstanie.

A tu niespodzianka! Urzędowy portal informacyjny nowin andrychowskich poinformował, powołując się na burmistrza Tomasza Żaka, że w piątek (24.04) w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisano tzw. decyzję (ZRID), dzięki której firma odpowiedzialna za budowę Galerii Andrychów może przystąpić do prac. Budowę ma sfinansować właściciel galerii. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach dojdzie ona do skutku.


foto: Acteeum Central Europe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2022 20:25

https://regiony.tvp.pl/61191705/08072022?fbclid=IwAR0PzPBP8v4UTwcxfVcKzCU-qrsMJlEA1DizfCc_uaUv8YUmRFhIT4zPIe0

Archanioł Michał, 27.06.2022 18:37

@beskidmaly piszesz bzdury. cytat z umowy "3. Inwestor na potrzeby wykonania niniejszej umowy wskazuje osobę kontaktową: • Tomasz Szewczyk, ,,,,,,,, • Grzegorz Herniczek, ...... Gmina na potrzeby wykonania niniejszej umowy wskazuje osobę kontaktową: • Przedstawiciela Gminy, Pan Szymon Wnęczak," Jak myślisz owi przedstawiciele mogli nawiązać takie kontakty , które skutkowałyby wzajemnym wspieraniem się w pracy tak by każda ze stron MIAŁA WPŁYW NA CAŁY PROCES BUDOWY? @Zakolog milczenie @beskidkamalego źle wróży. Twoja analiza zdaje się trafiać w sedno i rondo oddala się owalnym ruchem. :((

beskidmaly, 26.06.2022 21:43

Panie Archanioł Urzad jest inwestorem zastępczym i nie miał wpływu kiedy dokumenty złozył w imieniu urzedu wykonawca galerii aby otrzymał urzad decyzje zrid. Gdyby to załatwiał urząd pewnie byłoby troche wcześniej. Oni kilkakrotnie dostarczali dokumenty i dlatego trwało to tak długo.

Archanioł Michał, 26.06.2022 19:26

@beskidmaly trzymam za słowo i czekam na odpowiedź. Co do odpowiedzialności przy udzielaniu pełnomocnictw rozumiem , że zgadzamy się :). Tomasz Żak odpowiada za robotę , którą wykonało konsorcjum przy składaniu wniosku o budowę ronda. To , że go nie ma to JEGO ODPOWIEDZIALNOŚĆ i kropka. @Zakolog no tak, jeśli skalę wyznaczają radna niewyspana i jej druh w destrukcji sesji Prus , to paranoik , fanatyk @tomekx wyrasta ponad. Nabokova zostawiłbym w spokoju. Mozie nie rozumiem aluzji :).

FeelFree, 26.06.2022 16:07

Panie beskidmaly - ja po prostu krytykuję konkretne działania władzy lub sposób działania wyjaśniając dlatego tak uważam i gdzie to prowadzi... Mogą to być działania już zaszłe (takie jak likwidacja Szkoły Podstawowej Nr 3), zapowiadane (takie jak plan budowy SPALARNI śmieci w naszym mieście), oraz obecnie się dziejące (jak kwestia organizacji ruchu wokół nowych sklepów i skandalicznej zwłoki czasowej w tej materii). Robię to w swoim własnym imieniu, w swoim wolnym czasie, ale myśląc o tym co jest korzystne dla wszystkich w Gminie, a nie tylko dla wybrańców i popleczników obecnej władzy. Pisanie, że ktoś jest od kogoś pokazuje tylko i wyłącznie Twój sposób widzenia świata i utwierdza mnie w tym dlaczego beskidmaly pisze posty, z których prawie każdy jest demaskowany z nieścisłości (to już najdelikatniejsze określenie na treść tych wpisów) przez innych interlokutorów. Ilość epitetów, słownictwo mówi o piszącym i w zasadzie tylko to mnie jeszcze dziwi, dlaczego publicznie ktoś okazuje takie chamstwo uważając w dodatku, że robi coś dobrego dla swoich zleceniodawców. Proponuję również nie używać uogólnień, chociaż rozumiem, skąd we wpisie zwrot: "Co urzad by nie zrobił to zle", boć to przecież zdanie wyrażone przez piszącego... Nie piszę tu o tym co tzw. urząd zrobił dobrze np. kawałeczek ścieżki rowerowej (chwała mu na wieki!), bo za urząd pobiera wysoką i większą niż nas stać zapłatę za swoją PRACĘ (z tego samego powodu nie wysyłam codziennie listów dziękczynnych do właściciela piekarni, chociaż np. chleb od Piskorka mi smakuje), tylko o tym czego jak obywatel sobie nie życzę i co mi się nie podoba. Do zobaczenia na rondzie! Byle przed pierwszą rocznicą otwarcia marketów...

beskidmaly, 26.06.2022 14:23

Skamleliście ,ze ronda nie będzie. Teraz skamlecie, że będzie . Zawsze żle. Ja jutro będę miał wiadomosci jaka jest prawda, jeszcze nic nie powstalo a wy juz szczekacie . Trzej znawcy od KK i AS. Byle skrytykować bo na na wiecej was nie stać. Co urzad by nie zrobił to zle i wy zrobilibyście inaczej i lepiej. Spece od wszystkiego.

Zakolog, 26.06.2022 12:15

@Archanioł Michał - trochę mi jest żal kolegi beskidmaly, chłopina chciał błysnąć przekazem dnia , nabić trochę punktów, zapracować na premię, a tu takie bęcki, medialny nokaut. Może już odpuśćmy chłopakowi, w końcu obok tomekxa, to jedyny piśmienny zawodnik w drużynie Żaka. Przy Staszku i Ewci to erudyta, taki Nabokov ich obozu władzy. Miejmy nadzieję, iż beskidmaly się wyliże i w nowej formie powróci na komentatorskie łono.

Archanioł Michał, 26.06.2022 09:36

@beskidmaly odpowiedz dlaczego twój oblubieniec TW Zdzisław vel Tomuś wziął na Gminę ciężar odszkodowań za jedną działkę ( jest ich kilka ) na kwotę do 60 tyś ?

marcinmad, 26.06.2022 07:51

Coś miało powstać już dawno temu, może powstanie w przyszłości. Klakierzy każą nam klękać i dziękować. Litości. A gdyby tak te horrendalną w ocenie wielu andrychowian podwyżkę pensji dla Żaka (inni burmistrzowie dostali ale dużo mniejszą) wypłacić ze sporym opóźnieniem?? Nie, nie to oczywiście nie wchodziło w grę. W przypadku podwyżki to nawet wyrównanie za kilka miesięcy wręcz uchwalili radni żeby "Tomuś" miał. To nie jakieś rondo, które można obiecać a potem niech mieszkańcy czekają. Powstanie wiele miesięcy później to każe propaganda klękać i dziękować jak za cud.

Archanioł Michał, 25.06.2022 15:13

I jeszcze jedno skoro Gmina udziela pełnomocnictw w zakresie to nadal pozostaje odpowiedzialna za czynności w zakresie owych pełnomocnictw nieprawdaż ? Zatem do zdzisława nadal wszystko.

Archanioł Michał, 25.06.2022 15:03

"f) wypłaty Odszkodowań ułaścicielom nieruchomości objętych Decyzję ZRID do wysokości kwot w niej wskazanych, nie uJ•ższej jednak niż 60.000,00 zł — w przypadku ustalenia wysokości Odszkodowań w wyższej kwocie niż 60.000,00 zł. Gmina zabezpieczy te środki do czasu zapłaty Odszkodowań." cytat za umową z inwestorem: to obowiązek jaki gmina wzięła na siebie przy budowie ronda. Dlaczego ? @beskidmaly odpowiesz?

tomekx, 25.06.2022 14:51

Bardzo dobrze burmistrz Żak pomyślał o drogach i rondzie przy nowym centrum handlowym.Inaczej niż pietras z pisu za którego kadencji powstawał kaufland i zator w centrum miasta

Zakolog, 25.06.2022 14:24

@beskidmaly - tradycyjnie mijasz się z prawdą i za jej brak również tradycyjnie obwiniasz innych. Cały problem z tym rondem polega na tym, iż właściciel Galerii jeszcze przed całkowitym ukończeniem inwestycji chciał otrzymać odbiór częściowy dla swojej budowy, czyli zanim dokończy wszystkie wymagane prawem inwestycje już chciał użytkować komercyjną ich część. Jedynym możliwym rozwiązaniem w jego przypadku było uzyskanie pozytywnej opinii burmistrza Andrychowa, która stwierdzałaby, że budowa ronda nie jest konieczna, a jego brak nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym. Oczywiście jak wszyscy się domyślamy, taką opinię uzyskał i co za tym idzie również pozwolenie na użytkowanie częściowe, a po zakończeniu wszystkich robót całościowe pozwolenie na użytkowanie. Gdyby takiej opinii nie otrzymał, to zgodnie z prawem musiałby wybudować rondo i dopiero po jego odbiorze mógłby się starać o uruchomienie swojej Galerii. Za tę przysługę inwestor Galerii złożył jakiś depozyt, podobno wysokości 3 milionów na rzecz Gminy, jedyny problem jest taki, że nie znamy warunków pod jakimi ten depozyt Gmina może otrzymać. I możemy się tylko domyślać, że jak wybudujemy rondo za swoje, to może wtedy coś uszczkniemy z tych trzech baniek, a może i nie. Tego nie wie nawet radna Alicja, choć podobno widziała umowę o depozyt. Jeśli znasz inną historię tego ronda, to nic prostszego jak ją przedstawić, a czytelnicy ocenią jej prawdziwość.

beskidmaly, 25.06.2022 13:09

Jeszcze jedna sprawa panie Feel- projekt i rozmowy z właścicielami dróg na których będzie budowane rondo wykonywała firma która budowała galerię a nie urząd wiec od burmistrz dwa w bok.

beskidmaly, 25.06.2022 12:43

FeelFree - Firma budująca galerie zdeponowała na koncie urzedu miejskiego 3 mln zł jako gwarancje ze nie odstąpi od budowy ronda. Jest w umowie urzedu i firmy zapewnienie ze firma pokryje całość kosztów jego budowy. Urzad jest zastępczym inwestorem , bo tylko urzad mogl sie starać o decyzje ZRID .Pani Radna SA juz to w urzędzie sprawdzała wiec dla kolejnych niedowiarków drzwi urzedu są otwarte od 7.30 do 15.30- pozdrawiam.

oshin22, 25.06.2022 12:14

@beskidmaly Ja będę pierwszy, który powie przepraszam jak tylko uda mi sie po tym rondzie przejechać. Na razie mamy tylko informacje od p. Żaka, któremu średnio wierzę... Ale przeproszę jak rondo powstanie masz moje słowo!

FeelFree, 25.06.2022 12:04

Gdyby komuś było szkoda czasu na czytanie całości to fragment: "Nadmierna pewność siebie to skłonność do przeceniania swoich kompetencji, a występuje ona wtedy, gdy pewność wydawanych ocen przewyższa ich trafność. Proces oceny wartości i prognozowania zmian na rynkach finansowych jest podatny na błędy i zniekształcenia. Mogą być one wynikiem współdziałania czynników o charakterze sytuacyjnym lub psychologicznym, wynikającym z ograniczeń poznawczych osoby. Część błędów poznawczych popełnianych jest pod wpływem nierealistycznego optymizmu i myślenia życzeniowego. Jest to przeświadczenie, że ma się większe szanse od innych na odniesienie sukcesu w różnych aspektach funkcjonowania, również w zakresie generowania trafnych analiz i prognoz." Jak to jest, że jedna firma lub jedna gmina osiąga sukces (nie trąbiąc o tym), a druga porażkę (mimo ciągłych prób propagandy sukcesu, którego nie ma) ? Każdy z chętnych sobie może zważyć w swoim rozumie i wyciągnąć wnioski...

FeelFree, 25.06.2022 11:58

aha, link: https://journals.umcs.pl/h/article/download/5352/4725

FeelFree, 25.06.2022 11:55

@beskidmaly - niestety ponownie moim zdaniem pobłądziłeś we wszystkim co napisałeś. Po pierwsze: znowu epitety zamiast argumentów i nieuzasadnione dywagacje na temat zachowania innych wynikające z własnych projekcji. Po drugie (żeby Ci móc przyznać trochę racji): tak, też tak uważam, bardzo na miejscu byłyby przeprosiny.... Tyle, że przeprosić to powinien wójt Żak, każdego obywatela, który z powodu jego niekompetencji, niedbalstwa i nie chcę nawet myśleć czego jeszcze naraża swoje bezpieczeństwo przy wyjeździe na drogę krajową nr 52 od dnia otwarcia zagranicznej inwestycji na Górnicy, lub stoi tam codziennie w korku. Pewnie teraz zasypiesz nas merytorycznymi argumentami, gorąco zachęcam.

Zakolog, 25.06.2022 10:44

Kolego beskidmaly, chciałby Kolega jeszcze coś dodać do analizy, bardzo proszę – odwagi Kolego !

Zakolog, 25.06.2022 10:39

Analiza semantyczna informacji zawartej w oficjalnym organie prasowym burmistrza Żaka i jego radnych. „Jak przekazał nam burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, dziś w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisano decyzję ZRID, dzięki której firma odpowiedzialna za budowę Galerii Andrychów może przystąpić do prac”. Już z pierwszej części zdania wieje grozą, pan redaktor Fraś wzorem lojalnego hunwejbina nie relacjonuje czytelniom treści co takiego przekazał Tomasz Żak, tylko przelewa na strony Nowin Andrychowskich, to co On zrozumiał z tego przekazania. Ale dalej jest jeszcze gorzej, ponieważ zrozumiał tylko, iż w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisano decyzję ZRID. I mamy problem, ponieważ decyzje ZRID wydaje tylko Urząd Wojewódzki na wniosek Zarządu Dróg, czyli pan Fraś zrozumiał, że jakiś uprawomocniony przedstawiciel Wojewody udał się do Zarządu Dróg w Krakowie i tam podpisał swoją decyzję. Dalej pan redaktor wywodzi z tego zdarzenia, iż wynikają pewne konsekwencje dla firmy budującej Galerię Andrychów, czyli jak firma zechce to może przystąpić do prac. W tym ostatnim stwierdzeniu nie przeszkadza redaktorowi późniejszy jego opis, o przygotowaniu całej dokumentacji przez UM w Andrychowie, czyli de facto uczestnika procesu składania wniosku do Wojewody oraz informacja o wymiksowaniu się firmy budującej Galerię z obowiązku budowy ronda poprzez przekazanie depozytu. Już czysto nawykowym stwierdzeniem wszystkich prawidłowo wytresowanych pracowników NA jest zdanie „Andrychowski samorząd zadbał o to, aby inwestycji nie zaniechano” - oczywiście stopień tego zadbania będziemy mogli sprawdzić, ale w przeciwieństwie do redaktora Frasia jestem pewien, że nie wkrótce !

beskidmaly, 25.06.2022 10:22

Ciekawy jestem czy chociaż jeden z tych skamlących powie przepraszam. Pewnie teraz będą cichutko.