reklama

Rezonans magnetyczny w wadowickim szpitalu?

, Gospodarka, Wiadomości, 25.03.2019 14:35, PG
To byłoby coś.
Rezonans magnetyczny w wadowickim szpitalu?

Jak się dowiadujemy firma Voxel z Krakowa chciałaby rozszerzyć swoją umowę z wadowickim szpitalem poprzez uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego. Obecnie w ZZOZ Wadowice firma prowadzi pracownię tomografii komputerowej.

Rozmowy w tej sprawie z firmą są właśnie prowadzone przez szpital. Czy się uda? Byłaby to niezwykle dobra wiadomość dla mieszkańców, gdyż najbliższe takie pracownie znajdują się w Suchej Beskidzkiej, Bielsku – Białej czy Oświęcimiu.

Rezonans magnetyczny to badanie wykorzystujące pole elektromagnetyczne w celu stworzenia szczegółowego obrazu struktur anatomicznych ciała człowieka. Za pomocą MR uzyskuje się zdjęcia, które z dokładnością do kilku milimetrów pozwalają na zaawansowaną diagnostykę szeregu problemów medycznych takich jak guzy, patologie rozwojowe, udar mózgu, uszkodzenie kręgosłupa, choroby stawów, demencja starcza.

Ta metoda diagnostyki największe zastosowanie znajduje w badaniach głowy, a zwłaszcza mózgu. Rezonans magnetyczny stosuje się w sytuacjach, kiedy konieczne jest pogłębienie diagnostyki i kiedy wynik badania tomografii komputerowej jest niejednoznaczny lub wątpliwy.

foto: ilustracyjne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stefanbatory, 26.03.2019 00:50

Ciekawe czy jakiś lekarz z Wadowickiej kadry umie czytać badanie RM

starymoher, 25.03.2019 18:05

Poprawka: szpital NIE może prowadzić działalności komercyjnej.

starymoher, 25.03.2019 18:00

Problem nie jest w pozyskaniu RM.Problem jest czy szpital dostanie kontrakt na to badanie.Ponieważ szpitalnie może prowadzić działalności komercyjnej,wszystkie TK i RM w okolicy są własnością prywatną a szpital wynajmuje im tylko pomieszczenie.Na ile ma kontrakt to tyle zleca,reszta ,,bite zalen", min.700zł.