reklama

Remontują chodnik, ale po co? Urząd wydał oświadczenie

, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2021 11:40,
Krytycy podkreślają, że to zwykłe marnotrawstwo publicznych pieniędzy
Remontują chodnik, ale po co? Urząd wydał oświadczenie


Od kilku dni kierowcy napotykają na spore utrudnienia na drodze krajowej nr 52 w Kętach (wjazd do miasta od strony Bulowic). Okazuje się, że drogowcy postanowili tam rozebrać istniejący chodnik i wybudować od podstaw nowy.

Kierowcy stoją w korkach i bardzo się denerwują. Niektórzy zwracają uwagę, że remont istniejącego wcześniej chodnika, to zwykłe marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Na władze gminy Kęty posypały się prawdziwe gromy. Krytycy zwracają uwagę, że w gminie jest wiele miejsce gdzie trzeba wybudować chodnik albo wyremontować drogę, ale nikt tego nie robi. A tu rozbierają dobry chodnik i budują od podstaw nowy!

Władze gminy Kęty zaprzeczają jednak, że na budowę chodnika przy drodze krajowej wydano pieniądze z kasy Urzędu Gminy. Na stronie magistratu zamieszczono oświadczenie w tej sprawie:

- Remontowany obecnie odcinek chodnika znajduje się przy drodze krajowej, a więc za jego zaplanowanie, realizację i zakończenie oraz zakres prac odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Gmina Kęty nie posiada żadnych informacji dotyczących przebiegu inwestycji oraz nie ma żadnej możliwości interwencji w tej sprawie.

- poinformowały władze gminy Kęty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy