Remontu drogi nie będzie, bo trzeba było przeznaczyć kasę na basen

, Gospodarka, Wiadomości, 22.05.2018 18:25, PG
Przebudowa ulicy na os. Korcza w Inwałdzie miała się rozpocząć w tym roku. I co?
Remontu drogi nie będzie, bo trzeba było przeznaczyć kasę na basen

O tej drodze pisaliśmy już wiele lat temu, ale do tej pory nic się nie zmieniło – chyba, że ilość łat przybywająca z roku na rok. Chodzi o ponad kilometr drogi na os. Korcza w Inwałdzie.

Miał zostać tam wykonany nie tylko asfalt ale też chodnik i oświetlenie, co poprawiłoby bezpieczeństwo. Załatwiono już niezbędne pozwolenia i wykonano projekt.

Droga jak wygląda - każdy widzi, a mieszkańcy nie mogą doprosić się o remont. W końcu jednak mieli się doczekać. Jak obiecywał burmistrz Tomasz Żak w tym roku miała zacząć się przebudowa drogi za prawie 3 mln zł. Magistrat jednak stwierdził, że są ważniejsze inwestycje i pieniądze trzeba było przenieść na zadanie zwane budową krytego basenu w Andrychowie.

Nie wiadomo co teraz dalej będzie z os. Korcza.

Gmina chciałaby rozpocząć obiecaną budowę w tym roku ale zapłacić wykonawcy dopiero w 2020-2021, tak jak jest to wyszczególnione w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Czy jednak jakiś wykonawca się na to zgodzi? Bardzo mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że teraz na rynku jest ogromny problem z pozyskiwaniem jakichkolwiek firm budowlanych, a co dopiero jeśli zaproponuje się tak odległą płatność.

Jak przekazuje nam radny a zarazem sołtys wsi Inwałd Zbigniew Rzadek jest możliwe także wzięcie kredytu na to zadanie, tak by można było wykonawcy od razu zapłacić chociaż część kosztów. Czy jednak do tego dojdzie? Też raczej mało prawdopodobne, bo branie kredytu w roku wyborczym na pewno nie jest korzystnym posunięciem politycznym.

Sprawa jest na tym etapie, że sołtys wraz z mieszkańcami stara się naprawiać część dziur ze środków sołeckich a inwałdczanom pozostaje cieszyć się z budowy... nowego basenu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

energiczna, 23.05.2018 20:57

odpowiedź burmistrzu no gdzie jest oświetlenie stadionu nowoczesne gdzie te remonty no gdzie

energiczna, 23.05.2018 20:54

czytałam ale nie wierzę w jego słowa tak jak z oświetleniem opowiadał że będzie nowe na stadionie nie ma remont Daszyńskiego gdzie jest tak opowiadał że już w tamtym roku miał być i co i nie ma drodzy mieszkańcy współczuję wam bo ja nie wierzę w ten remont w tym roku pozdrawiam

energiczna, 23.05.2018 20:51

czytałam ale nie wierzę w jego słowa tak jak z oświetleniem opowiadał że będzie nowe na stadionie nie ma remont Daszyńskiego gdzie jest tak opowiadał że już w tamtym roku miał być i co i nie ma drodzy mieszkańcy współczuję wam bo ja nie wierzę w ten remont w tym roku pozdrawiam

wendigo11, 23.05.2018 18:27

Bzdura, zdementowana przez UM. W najbliższych dniach przetarg na przebudowę

glowa, 23.05.2018 12:36

Ten człowiek nieraz publicznie zwłaszcza na humorku mówił, że obiecać można a nawet trzeba wszystko! Cztery lata temu jeszcze zadziałało. Teraz już chyba większość przejrzała na oczy.

zdzislaw, 23.05.2018 10:47

Burmistrz Żak i dotrzymywanie słowa to dwie sprzeczności. Ten basen nas dobije. Czas na zmianę gospodarza w gminie.

troll, 23.05.2018 08:18

O, senior burmistrz się odezwał. Normalne- wymienić niewygodnych radnych i dalej mówić ludziom, że czarne jest białe. Taka sytuacja jest nie tylko w Inwałdzie. W Rzykach to samo. A dlaczego gmina zapłaciła tak drogo za autobusy? Te same na targach, ta sama firma oferuje o wiele taniej. Ale ,,dojenie" pieniędzy podatników to specjalność władzy. Przykłady? Rozejrzyjmy się.

Jeremiasz, 23.05.2018 07:53

Kiedy Andrychów przestanie okradać i zadłużać okoliczne miejscowości?Podatki się płaci rok w rok a na wielu wsiach jak asfaltu nie było tak nie ma...Jest za to coraz drożej i drożej, mieszkańcy ościennych miejscowości będą teraz płacić na baseny, boiska, hale sportowe i inne absurdy wymyślone przez geniusza ekonomii pana Żaka. Nam potrzeba porządnego gospodarza a nie dyletanta, który nie zna się nawet na matematyce.

madzia, 23.05.2018 07:42

Raczej innego burmistrza. Basen kryty miał kosztować koło 15 milionów, będzie koło 30 milionach a mamnewsa pisze o coraz to nowych rzeczach jakie wychodzą np działce jaką trzeba będzie dodatkowo wykupić. Stawiam że szybciej wymienimy burmistrza a pan Rzadek będzie radnym jeszcze długie lata. Pozdrowienia dla wszystkich i dobrego dnia także dla tzw klakierów zakolandii którzy słyną z donosów na andrychowianom, plucia po nas i nagród jakie za to biorą

zbyszek65, 22.05.2018 23:34

Szanowni Państwo, ta droga i ul. Wiejska to priorytet jeśli chodzi o inwałdzkie ulice. Z mojej strony pragnę tylko wyrazić słowa przeprosin, za nie dotrzymane obietnice przez Pana Burmistrza, choć fala krytyki spada przede wszystkim na mnie. Przeprowadziliśmy mnóstwo rozmów w tej sprawie w magistracie, na zebraniach wiejskich,sesjach RM. Skończyło się, jak trafnie napisali redaktorzy na obietnicach. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom os. Korcza i ul. Wiejskiej za wyrażone zgody na wykonanie projektów tych dróg, za przyjęcie nas w swoich domach. Choć czasami było trudno, ale dogadaliśmy się prawie ze wszystkimi. Temat pozostaje, nie odpuścimy. A na razie ja i zdecydowana większość mamy dość ,,dżentelmeńskich umów" z Panami Burmistrzami. Pozdrawiam Mieszkańców Inwałdu i Gminy Andrychów. Sołtys i radny RM- Zbigniew Rzadek.