reklama

Radny chce, aby samorząd dopłacał uczniom za dojazd do szkoły

Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2023 11:50, red
Taki program funkcjonuje w jedenym z małopolskich powiatów.
Radny chce, aby samorząd dopłacał uczniom za dojazd do szkoły
Radny powiatowy Sebastian Mlak z Wadowic skierował w czwartek (2.11) do władz powiatu wadowickiego prośbę o wprowadzenie Powiatowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych dla młodzieży uczęszczającej do szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Wadowicki, czyli dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Taki program funkcjonuje już od 8 lat na terenie powiatu chrzanowskiego. Program zakłada tam dofinansowanie dla uczniów biletów miesięcznych za przejazd z miejsca zamieszkania do szkoły. Refundacja przysługuje uczniom, którzy za bilet miesięczny do szkoły środkami komunikacji publicznej płacą ponad 70 zł. Wysokość refundacji, to kwota stanowiąca nadwyżkę od 70 zł za zakupiony bilet miesięczny, za każdy miesiąc, w którym uczeń uczęszcza do szkoły.

Radny S. Mlak proponuje, aby na terenie powiatu wadowickiego refundacja przysługiwała na bilety powyżej 60 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy