reklama

Radni naprawią błąd. Więcej osób skorzysta z darmowych przejazdów

, Gospodarka, Wiadomości, 24.05.2022 16:30, red
Kilka tygodni temu burmistrz Tomasz Żak za ten błąd przeprosił.
Radni naprawią błąd. Więcej osób skorzysta z darmowych przejazdów
Jak już informowaliśmy, w marcu radni Rady Miejskiej w Andrychowie uchwalili podwyżkę cen biletów w komunikacji publicznej na terenie gminy Andrychów i wprowadzili odpłatność dla grupy dotąd zwolnionej z opłat, czyli emerytów od 65 lat wzwyż.


Ze strony urzędu pojawia się wówczas informacja, że po zmianach osoby, które ukończyły 75 lat będą jeździły za darmo. Nie zostało to jednak zapisane w uchwale. Skończyło się na tym, że wszyscy seniorzy powinni płacić za przejazdy. Wprawdzie tylko złotówkę, ale nie tak brzmiały obietnice...

Kilka tygodni temu burmistrz Tomasz Żak za ten błąd przeprosił. - Może przez niedopatrzenie, ale byłem przekonany, że ustawa przewiduje już od 75 lat przejazdy nieodpłatne. W porozumieniu z biurem radców prawnych, po analizie ustawy, faktycznie okazało się, że nie ma takiego zapisu. Przepraszam wszystkich mieszkańców za wprowadzenie w błąd. Ten błąd naprawimy jak najszybciej – przyznał Tomasz Żak.

Ulga dla tej grupy osób zostanie wprowadzona uchwałą Rady Miejskiej, która trafi na obrady 26 maja.
Ze względu na liczne prośby i interwencje mieszkańców Gminy Andrychów ora z zwiększające się koszty życia, Wydział Inwestycji i Drogownictwa proponuje wprowadzić do ww . uchwały ulgę gminną do korzystania z bezpłatnych przejazdów dla mieszkańców Gminy Andrychów, którzy ukończyli 75 lat życia i posiadają kartę seniora.

- argumentują urzędnicy z Andrychowa.
Po zmianach (które wejdą w życie po upływie 14 dni od chwili ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego) tak będzie wyglądać lista mieszkańców uprawnionych do przejazdów bezpłatnych. Pozostałe osoby muszą zapłacić za bilet 3 zł.

Cennik w komunikacji gminnej w Andrychowie - obowiązuje od 15.04.2022r.

1. Bilety jednorazowe:
  • normalny: 3,00 zł,
  • emeryci i renciści – mieszkańcy Gminy Andrychów, którzy ukończyli 60 lat życia i posiadają kartę seniora: 1,00 zł,
  • ulgowy (uwzględniający ulgi ustawowe),
  • bezpłatny (potwierdzający uprawnienie do skorzystania z bezpłatnego przejazdu).

2. Bilety miesięczne normalne:

  • na linię: 90,00 zł.

3. Opłaty dodatkowe:
a) za przejazd bez ważnego biletu – 100,00 zł,
b) za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienia bezpłatnego przejazdu – 100,00 zł.
c) za zanieczyszczenie przystanku albo autobusu – 100,00 zł.
d) za spowodowanie przez podróżnego zatrzymania lub zmiany trasy autobusu – 300,00 zł.
e) za zniszczenie lub uszkodzenie przystanku albo autobusu – 1000,00 zł
– Opłatę dodatkową, która zostanie uregulowana w terminie 7 dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty, obniża się o 30%.

4. Opłata bagażowa:
a) za przewóz bagażu nie pobiera się opłat.
b) do przewozu dopuszcza się rzeczy określone w Rozdziale 4 Regulaminu przewozów osób, rzeczy, bagażu ręcznego i zwierząt autobusami komunikacji miejskiej w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy