reklama

Przyjmują wnioski o zakup węgla za 2000 zł. Dochodzą jeszcze ekstra koszty

, Gospodarka, Wiadomości, 12.11.2022 07:08, red
To jedna z pieszych gmin w regionie, w których ruszyło przyjmowanie wniosków. Ciągle nie wiadomo jednak, kiedy fizycznie węgiel będzie dostępny.
Przyjmują wnioski o zakup węgla za 2000 zł. Dochodzą jeszcze ekstra koszty
Władze gminy Zator ogłosiły, że mieszkańcy tej gminy mogą już składać wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie, czyli 2000 zł za tonę.

- Węgiel będzie do odbioru w Firmie ADAMEX mieszczącej się pod adresem: ul. Ekologiczna 1, 32-640 Podolsze. Poza kosztami zakupu węgla mieszkaniec pokryje koszty transportu ze składu w Podolszu do adresu, pod którym jest prowadzone gospodarstwo domowe - informuje Urząd Miejski w Zatorze.


Urzędnicy przypominają, że kupić węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona według ustawy do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch terminach po 1,5 tony:
· Pierwszy termin do 31 grudnia 2022 r.
· Drugi termin od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Aby kupić węgiel po 2000 zł niezbędne jest złożenie „Wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstwa domowego”.

- Wniosek należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Zatorze, Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator.
Druk wniosku dostępny jest w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Zatorze lub w wersji elektronicznej do pobrania poniżej.
Aby możliwy był odbiór węgla do 31 grudnia 2022 r., wnioski należy składać do 25 listopada 2022 r.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 8412215 wew. 28 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Zatorze.
- informuje UM Zator.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy