reklama

Przejazd kolejowy będzie zamknięty. Długie objazdy dla kierowców

, Gospodarka, Wiadomości, 22.05.2022 08:36, eł
Sytuacja potrwa przez ponad tydzień
Przejazd kolejowy będzie zamknięty. Długie objazdy dla kierowców

To będą poważne utrudnienia dla kierowców z Jordanowa i otaczających to miasto wiosek, a także wszystkich, którzy regularnie tamtędy przejeżdżają. Zamknięcie przejazdu kolejowego zmusi ich do nadkładania wielu kilometrów, by dostać się do celu podróży.

Trwa modernizacja tak zwanej kolejowej zakopianki, łączącej Kraków i Tatry, która ma sprawić, że czas przejazdu nią skróci się do około 2 godzin. W związku z pracami na części tej trasy - linii kolejowej nr 98 (Sucha Beskidzka – Chabówka) konieczne będzie zamknięcie przejazdu na ul. Kolejowej w Jordanowie. Pozostanie on nieczynny przez ponad tydzień.

Wykonawca robót modernizacyjnych, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie zapowiada, że utrudnienia potrwają od godz. 7.00 w dniu 30 maja do 8 czerwca. W tym czasie kierowcy zmuszeni będą do korzystania z bardzo długich objazdów. Aby dotrzeć na przykład z jordanowskiej ulicy Przemysłowej do centrum miasta, trzeba będzie jechać przez Toporzysko, Sidzinę i Bystrą Podhalańską. Mieszkańcy Wysokiej, która graniczy z Jordanowem, pojadą do tego miasta bardzo okrężną trasą przez Spytkowice, Skawę i Naprawę.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy