W wadowickim magistracie wybrano firmę, która wykona kompozycje kwiatowe na stojących kwietnikach miejskich i w donicach, a także dostarczy sadzonki na klomby oraz rabaty. Jak się okazuje, jest to Gospodarstwo Ogrodnicze Łukasza Dziedzica z Inwałdu.
Wykonawca do 21 marca dostarczy do Wadowic 4 000 bratków, które zostaną posadzone na klombach oraz rabatach i będą cieszyły wzrok mieszkańców przez całą wiosnę. Latem zastąpią je begonie i kanny, które przedsiębiorca z Inwałdu przywiezie w czerwcu.
Jego zadaniem będzie też przygotowanie kwiatowych kompozycji wiosennych z bratków zwisających, a potem również letnich z pelargonii, petunii, wilców i zielistek. Wykona je w skrzynkach i donicach oraz na specjalnych konstrukcjach.
Kompozycje w stojących kwietnikach będą zdobiły rynek. Znajdą się koło magistratu, pomnika św. Jana Pawła II i przy fontannie. Te wiszące ozdobią latarnie. Barwne kompozycje posadzone zostaną również między innymi w donicach z drzewami na placu Jana Pawła II.
To wszystko będzie kosztowało gminę Wadowice 37,1 tys. zł.
Foto: Edyta Łepkowska
Annoooo, 07.03.2025 18:54
Pieniądze wydawane na głupstwa a podatki i opłaty w górę brawo władza