reklama

Przebudowa Wiejskiej będzie kosztowała 14 mln zł!

, Gospodarka, Wiadomości, 04.04.2021 10:30, PG
Ta 3 km trasa jest udręką dla mieszkańców Inwałdu.
Przebudowa Wiejskiej będzie kosztowała 14 mln zł!

Wielokrotnie pisaliśmy o stanie ul. Wiejskiej w Inwałdzie. Droga, choć asfaltowa, jest totalnie dziurawa. Najgorzej wygląda to po zimie. Samochody raz po raz, wpadają w te wielkie wgłębienia.

Okazuje się, że wykonywanie projektu technicznego na przebudowę ul. Wiejskiej w Inwałdzie wraz z chodnikiem trwa już od kilku lat. Proces ten jest długi i żmudny, ponieważ właściciele wielu działek, do których przylega droga, są nieznani lub zmarli, a spadkobiercy nie uregulowali stanu prawnego posiadłości lub też są nieznani.

Jak przekazuje nam radny Zbigniew Rzadek, sprawa już jest prawie na finiszu i w tym roku zostanie ukończony projekt. Dzięki temu w przyszłym roku będzie można ogłaszać przetarg na jej przebudowę w częściach lub w całości.

Przebudowa ul. Wiejskiej będzie kosztowała około 14 mln zł. Dlaczego tak dużo?

Jak mówi radny Z. Rzadek przede wszystkim dlatego, że na tej 3 km ulicy znajduje się aż 13 przepustów, czyli takich małych mostków, które trzeba będzie przebudować, a cała droga potrzebuje gruntownej modernizacji, ponieważ w wielu miejscach pod warstwą asfaltu znajduje się tylko żwir.

Remont tej drogi jest tak ważny, bo pierwsze stanowi objazd dla dla drogi krajowej nr 52, a także pozwoli to na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci udających się tamtędy do szkoły.

Wiejska prosi się o remont od lat. Czy w końcu się uda?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2010, 04.04.2021 23:09

Czy tu się data z kwotą ,,Prima aprilis,, nie pomyliła i za przepust 1000000,00 zł