reklama

Prowokacja na Jeziorze Mucharskim?

, Gospodarka, Wiadomości, 31.07.2019 10:20, red
Dziwne rzeczy tam się dzieją.
Prowokacja na Jeziorze Mucharskim?
W ostatnich tygodniach media informowały, że Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej - Wody Polskie obniżył do poziom wody w Jeziorze Mucharskim, doprowadzając do śmierci tysiące ryb. Poziom wody obniżono w związku z pracami przy stabilizacji osuwisk. Sprawą zajmuje się policja.


Tymczasem we wtorek (30.07) przedstawiciele RZGW zwołali konferencję prasową podczas której zaprezentowali tezę, z której wynika, że dzień wcześniej ktoś wjechał koparką na teren zapory, wykonał specjalny przekop doprowadzając do osuszenia małego rozlewiska, w którym zginęło ok. 300 ryb.

Prowokacja?

Przedstawiciele RZGW informowali, że powiadomią wszystkie służby, na czele z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ ich zdaniem doszło do „działania dywersyjnego”.

Na dowód zaprezentowano zdjęcia z nielegalnego przekopu. Przekonywali, że to nie jest przypadek i ktoś celowo działa na szkodę RZGW: ktoś po prostu chciał wykazać niekompetencję pracowników RZGW i udowodnić, że działanie tej instytucji jest zabójcze dla ryb.

- Możemy wysnuć diagnozę, że ktoś specjalnie zniszczył teren, by uderzyć w wiarygodność Wód Polskich. Już wcześniej coś takiego sugerowano, na przykład na portalach społecznościowych - przekonywał prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

Sytuacja jest więc co najmniej dziwna. Najpierw RZGW obniża poziom jeziora, doprowadzając do śmierci ryb, a kiedy sytuacja wokół RZGW staje się gorąca nagle przedstawiciele tej instytucji ujawniają rzekomą prowokację, która miała mieć miejsce dzień wcześniej, obarczając odpowiedzialnością za zagładę ryb.... No właśnie, kogo?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy