reklama

Problem z transportem na trasie Andrychów - Gierałtowice. Mieszkańcy nie mają jak dojechać do pracy

, Gospodarka, Wiadomości, 08.04.2020 18:00, PG
Prywatna firma realizująca tam swoje usługi, na czas pandemii zawiesiła transport. Co teraz?
Problem z transportem na trasie Andrychów - Gierałtowice. Mieszkańcy nie mają jak dojechać do pracy

Z powodu pandemii firma transportowa Mut – Jan zawiesiła komunikację na trasie Gierałtowice – Wieprz – Andrychów i póki co nie wiadomo czy ją wznowi.

Mieszkańcy Wieprza i okolic pracujący np. w Andrychowie zostali pozbawieni możliwości dojazdu do miejsca pracy. Władze Wieprza niestety mało interesują się tym problemem. W tej sprawie napisała do nas pani Katarzyna, która jest z Wieprza i pracuje w aptece w Andrychowie.

- Jestem mieszkanką miejscowości Wieprz. W związku z zawieszeniem komunikacji na trasie Andrychów-Gierałtowice Andrychów - Frydrychowice ja jako mieszkanka gminy nie mam się jak dostać do pracy . Pracuję w jednej z aptek w Andrychowie. Pani wójt z którą rozmawiałam w dniu dzisiejszym telefonicznie zupełnie nie jest w stanie zrozumieć , że nam mieszkańcom gminy Wieprz jest potrzebna komunikacja od choćby dlatego, że pracujemy w gminach ościennych. - pisze do nas Czytelniczka.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sylwia.b, 09.04.2020 07:55

Pisałam niedawno o tym, między innymi Nidek też pozbawiony transportu. A tutaj mamy Atut-Bus. Z obserwacji wynika, że najwięcej jeździło młodzieży szkolnej, ale osoby do pracy też były. Najpierw połączenia ograniczono do 4 dziennie i było git, 2 kursy rano, 2 po południu. Doszły mnie słuchy, nie wiem czy to plotka czy nie, ale kierowcy zostali pozwalniani. Dlatego powtórzę, skoro prywatny transport nie działa, może jakieś porozumienie z Andrychowem?

JerzyO, 09.04.2020 00:06

Yorg masz rację. Mut Jan Powinien stracić koncesję i zapomnieć o dotacjach ...!

yorg, 08.04.2020 19:58

odezwał się mądry nawet podpisać się nie umie. Firmie Mut - Jan odebrałbym koncesje na prowadzenie transportu publicznego na zawsze---- ale dodatki chętnie od państwa zabierze aby spłacić lizing samochodów oczywiście prywatnych

karino, 08.04.2020 19:44

osoba poniżej: lepiej nie komentuj

",,**,,", 08.04.2020 18:37

To Kasia ma problem musi zmienic albo pracodawce na Wieprz, albo kupić sobie mieszkanie w Andrychowie. Ewentualnie polecam hulajnoge elektryczną. Kogo obchodzi problem Kasiu. Są taksówki, rowery, nogi i zawsze mozna kupić samochód ewentualnie konia.