Problem z remontem drogi Andrychów - Zator

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2018 19:30, PG
Wykonawcy życzą sobie niebotyczne kwoty.

Problem z remontem drogi Andrychów - Zator
Droga wojewódzka na trasie Andrychów - Zator to bardzo niebezpieczna trasa. Liczne wypadki są wyznacznikiem tego jak bardzo potrzebny jest tam remont. Dziury, koleiny, wyboje, brak chodnika to udręka dla kierowców i pieszych a także zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

W marcu tego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił w końcu przetarg na przebudowę dw 781 Chrzanów - Wieprz. Chodziło o zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. Droga miała być wykonana do października 2019 roku.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy: Berger Bau Polska z Wrocławia, Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia i Eurovia z Kobierzyc.

Żadna z firm jednak nie spełniła kryteriów finansowych. Na pierwszą część zadania czyli odcinek Chrzanów - Płaza (2km) ZDW przeznaczył niecałe 2 mln zł a najtańsza oferta wyniosła 4,5 mln zł. Z kolei na sfinansowanie odcinka w Wieprzu (3,2 km) zamawiający chciał przeznaczyć 5,6 mln zł, a najtańsza oferta wyniosła tutaj prawie 11 mln zł. Różnica w w kwotach jest kolosalna, nie do przeskoczenia. I co teraz?

Jak przekazuje nam radny wojewódzki Rafał Stuglik - powszechne jest teraz zjawisko, że firmy mają tak duży popyt na pracę, że bardzo zawyżają kwoty. Dodatkowo mają problem z pracownikami. W takim przypadku ZDW albo ograniczy koszty w postaci rezygnacji, z któregoś odcinka drogi lub uszczupli zakres prac. Nie wiadomo jak to się skończy. - dodaje radny. - Bądźmy optymistami ale trzeba powiedzieć, że jest zagrożenie dla tej inwestycji.

Będziemy informować na bieżąco.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gier228, 22.05.2018 11:02

Zmowa cenowa SBecji w odwecie za brak możliwości wyłudzania watu !

`, 22.05.2018 09:32

O jest i Zdzisek :-) jak było na wycieczce ??? załatwiłeś coś dla miasta ???

kamil, 21.05.2018 20:47

ej stugliczku czy ty w ogóle coś załatwiłeś w tej kadencji dla Andrychowa i okolic? tak powiedz /napisz / szczerze