reklama

Problem na drodze obok restauracji McDonald's w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 18.12.2020 21:00, red
Czy jest jakaś szansa, że w okolicach restauracji McDonald's w Andrychowie i budowanej galerii handlowej w najbliższym czasie poprawi się układ komunikacyjny?
Problem na drodze obok restauracji McDonald's w Andrychowie
Po otwarciu andrychowskiej restauracji McDonald's coraz częściej korkuje się Biała droga. Aż strach pomyśleć co będzie w przyszłym roku - po otwarciu budowanej w sąsiedztwie nowej Galerii Andrychów.


Nie dość, że tworzą się tam korki, to jeszcze jest niebezpiecznie. Kierowcy powinni uważać na pieszych, bo oświetlenie uliczne w tych okolicach nie należy do najlepszych. Podobnie zresztą jak na ulicy Krakowskiej na Górnicy.

Sprawę poruszył niedawno radny Krzysztof Kubień
"W związku z powstaniem i uruchomieniem obiektu gastronomicznego „ Mc Donald" na osiedlu „Górnica" i skierowanymi do mnie uwagami uczestników ruchu drogowego zwracam się z prośbą o doświetlenie odcinka drogi od „Pomnika Grunwaldzkiego" do w/w obiektu w związku ze wzmożonym ruchem pieszych na odcinku gdzie nie ma chodnika. Z powodu szybko zapadającymi zmrokiem i dużą ilością młodzieży udająca się do restauracji istnieje duże zagrożenie wystąpienia wypadku drogowego. Proszę o szybką interwencję w tej sprawie".

- pisał radny do burmistrza Tomasza Żaka.

Burmistrz odpowiedział tak:
"W odpowiedzi na interpelację Radnego Rady Miejskiej w Andrychowie, Pana Krzysztofa Kubienia dotyczącą doświetlenia odcinka drogi od Pomnika Grunwaldzkiego do obiektu gastronomicznego „ Mc Donald " informuję, że przebudowa oświetlenia ulicznego tego odcinka drogi krajowej nr 52 wraz z dostosowaniem natężenia do aktualnie obowiązujących norm zostało zaprojektowane w ramach budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Biała Droga oraz przebudowy skrzyżowania ulicy Krakowskiej z ulicą Grunwaldzką i budowy połączenia drogowego ulicy Krakowskiej z ulica Przemysłową w rejonie nowo budowanej galerii handlowej i będzie wykonywane w przyszłym roku podczas realizacji tych zadań".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 19.12.2020 16:26

Jak zawsze wszystko w innej kolejności. Musi dojść do tragedii żeby ktoś się obudził ? Burmistrz ma na wszystko i tak już wy.....Co to za tekst: "i będzie wykonywane w przyszłym roku podczas realizacji tych zadań". TERAZ NIE MA! Brak infrastruktury umożliwiającej bezpieczne korzystanie z TEJ RESTAURACJI stwarza realne zagrożenie.

Skalpel, 19.12.2020 11:39

Dodatkowo brak przejścia dla pieszych na ul.Krakowskiej czyni to miejsce bardzo niebezpiecznym. Pamiętajmy że kiedyś tam był czarny punkt.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 19.12.2020 11:21

Grubasy się obudziły, przecież to było do przewidzenia :) Jakbym stał w korku na białej drodze to też bym coś zjadł :D

lubiemojemiasto, 19.12.2020 09:25

Nie trawie Kubienia ale tu Ma racje. W sumie Watta i Dudek tez maja racje. Pozdro

Watta, 19.12.2020 08:18

Problem z oświetleniem jest w całym Andrychowie tam gdzie zostały założone lampy led bo nie świecą pełną mocą. Głowa gminy postanowiła oszczędzać na lampach które same w sobie są oszczędne dodatkowo ujmując mocy. W Gieraltowicach widać co te lampy potrafią.

dudek, 19.12.2020 00:18

Tam jest tragedia. Jedziesz sobie do Krakowskiej Białą Drogą, a tu korek do DONALDA. Nie ominiesz bo podwójna ciągła , tylko stoisz jak dureń za tymi co to kanapkę chcą kupić. Jak można na publicznej drodze kolejkę po żarcie ustawić. Mogli sobie trzeci pas na tę kolejkę wybudować, a nie blokować ludzi co do pracy jadą. To powinno być surowo karane