reklama

Prawie 7 mln na przebudowę skrzyżowania na krajówce

, Gospodarka, Wiadomości, 18.01.2023 15:20, red
Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.
Prawie 7 mln na przebudowę skrzyżowania na krajówce

- Jeżeli nie będzie odwołania wkrótce podpiszemy umowę na przebudowę blisko 400 m ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim. 18 stycznia 2023 r. spośród dwóch złożonych do przetargu ofert wybrano tą złożoną przez firmę Eurovia Polska. Koszt prac został wyceniony przez firmę na 6,8 mln zł - informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Do wyłonionego w przetargu wykonawcy należała będzie budowa na DK28 dodatkowych pasów do lewoskrętu w ul. Rynek i ul. Kolejową oraz dwóch wysp azylu na przejściach dla pieszych. Wymieniona zostanie nawierzchnia na drodze krajowej.

Zaplanowano przebudowę dziewięciu zjazdów indywidualnych, chodników po obu stronach drogi, sygnalizacji świetlnej, kanalizacji deszczowej i sieci teletechnicznej. Wykonane zostanie doświetlenie dedykowane istniejących pięciu przejść dla pieszych na DK28 oraz ul. Kolejowej i ul. Kopernika. Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy