reklama

Prawie 10 kilometrów tras rowerowych

, Gospodarka, Wiadomości, 22.04.2022 16:00, eł
Niebawem połączą się w jedną całość.
Prawie 10 kilometrów tras rowerowych

W Wadowicach jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne ścieżki rowerowe. Amatorów jazdy jednośladami często irytuje to, że są to pojedyncze odcinki, które nie łączą się z wybudowanymi wcześniej. Jak jednak zapewnia burmistrz miasta, wkrótce się to zmieni.

Niektórzy wadowiczanie ostro krytykowali powstającą sieć ścieżek rowerowych w Wadowicach, twierdząc, że to istny budowlany chaos. Burmistrz Bartosz Kaliński tak odpierał ich zarzuty kilka miesięcy temu: - Żeby nie tracić czasu, wykonujemy odcinki w tych miejscach, gdzie mamy już projekty i pozwolenia. Czasem, na jednym kilometrze planowanej trasy rowerowej jest kilka przeznaczeń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i kilku właścicieli działek. A kiedy ścieżka biegnie przy torach kolejowych albo akwenach wodnych należących do PKP i Wód Polskich, to załatwienie pozwolenia budowlanego zajmuje kilka lat.

Teraz zwraca uwagę na to, że sieć ścieżek zaczyna powoli układać się w jedną całość, której poszczególne odcinki będą miały w sumie prawie 10 kilometrów długości. - Trwa budowa trasy rowerowej oraz chodników przy rondzie gen. Okulickiego i przy ul. Piłsudskiego. Lejemy asfalt, układamy chodnik. Niebawem wszystkie odcinki - od Choczni, przez obwodnicę, ul. Putka do ul. Zegadłowicza, zostaną ze sobą połączone i skomunikują się z gotową ścieżką na ulicy Lwowskiej oraz trasą Velo Skawa i siecią Velo Małopolska – podkreśla Bartosz Kaliński.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy