Praca w Niemczech na wakacje - jakie oferty i zarobki?

, Gospodarka, Wiadomości, 01.06.2020 08:26, Materiał partnera
Pracy sezonowej, pracy dla studentów w Niemczech sprzyjają tanie busy do Niemiec. Z resztą do naszych zachodnich sąsiadów niektórzy mają rzut beretem. Dobre zarobki kuszą perspektywą polepszenia swojej sytuacji finansowej, a dla osób młodych, studentów, są szansą na pokrycie kosztów edukacji, ale też zdobycie środków na własne potrzeby. Pracy sezonowej w Niemczech nie brakuje, a sezon rusza już od maja. Można jednak wyjechać w czerwcu czy lipcu, na dwa bądź trzy miesiące. Busy do Niemiec jeżdżą ze wszystkich województw, w różne zakątki Niemiec. Jakie oferty czekają na Polaków i ile można zarobić?
Praca w Niemczech na wakacje - jakie oferty i zarobki?


Praca bez doświadczenia w Niemczech

Bez problemu znajdziesz pracę bez doświadczenia. Choć niemieccy pracodawcy z miłą chęcią przyjmują osoby, które już były na pracach sezonowych, o tyle nie jest to coś skomplikowanego. Najczęściej wystarczy krótkie szkolenie, kilka dni pracy i nabierzesz wprawy. Pracę bez doświadczenia w Niemczech znajdziesz:

  • przy różnego rodzaju zbiorach (szparagi, truskawki, maliny, pieczarki),

  • jako pakowacz (wymagana w wielu ofertach znajomość choćby podstaw niemieckiego),

  • na produkcji (wymagana w wielu ofertach znajomość choćby podstaw niemieckiego),

  • przy sortowaniu odzieży,

  • jako pomocnik przy pracach w ogrodzie (bywa wymagane prawo jazdy kat. B).

Praca bez doświadczenia najczęściej wiąże się z dobrą kondycją fizyczną. I wytrzymałością na różne warunki.

Praca z doświadczeniem- gdzie jest wymagane?

Część ofert skierowana jest do osób, które już pracowały sezonowo w określonych branżach i mają udokumentowane doświadczenie. Najczęściej jest ono wymagane w ofertach dotyczących:

  • pracy w gospodarstwach rolnych,

  • przy sadzeniu roślin,

  • na stanowiskach kierowniczych przy zbiorach czy w gospodarstwach rolnych.

Praca bez języka

Znajomość języka niemieckiego, choćby podstaw, jest wymagana przez wielu pracodawców. Zawsze jest mile widziana, natomiast można znaleźć pracę bez języka. Są to oferty dotyczące pracy przy zbiorach. Można również znaleźć pracę bez języka w ogrodnictwie czy na produkcji. Bez znajomości niemieckiego znajdziesz także pracę jako pakowacz czy na magazynie. Ale faktem jest, że umiejętność komunikacji jest bardzo przydatna, przede wszystkim czujesz się pewniej na obcej ziemi. Dlatego, jeśli planujesz wyjazd, warto zacząć się uczyć, a na miejscu szlifować niemiecki.

Zarobki w Niemczech

Czy opłaca się wyjechać do Niemiec do pracy sezonowej? Ile można zarobić?


Warunki zatrudnienia

Pensja to nie wszystko, liczy się również zakwaterowanie, darmowe posiłki, płatny urlop, dostęp do niemieckich świadczeń socjalnych, premie. A te czekają zarówno na osoby z doświadczeniem jak i bez niego! Można znaleźć oferty z możliwością zakwaterowania w hotelu pracowniczym, a także w gospodarstwach rolnych. Do tego darmowe posiłki- te spotkasz również w ofertach pracy na produkcji czy magazynie, głównie przy trudnych warunkach pracy (np. niskiej temperaturze w miejscu pracy). Zaś przy zbiorach opłaca się wybierać oferty nie tylko z wysoką stawką, ale również z możliwością otrzymania premii.

Jak tanio dojechać do pracy?- Busy do Niemiec door to door

Praca sezonowa w Niemczech jest popularna wśród Polaków, dlatego busy do Niemiec kursują bardzo często. Z całej Polski. Jeżdżą w różne rejony Niemiec, a głównie tam, gdzie jest najwięcej Polaków w sezonie. Busy do Niemiec door to door to nie tylko tani, ale szybki transport. I gwarancja, że nie zgubisz się po drodze, bo bus podwiezie Cię pod wskazany adres. Bilety na busy do Niemiec możesz zarezerwować online. Podobnie, gdy wracasz do kraju.

Niemcy nadal stanowią dla nas atrakcyjny kierunek zarobkowy. Z pracy sezonowej możesz wrócić z całkiem przyjemną kwotą w kieszeni.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy