Powstanie pierwsze centrum rekreacji i wypoczynku w pobliżu zapory. Radni uchwalili regulamin

, Gospodarka, Wiadomości, 27.02.2019 09:31, PG
Zembrzyce jako pierwsze sięgnęły po pieniądze na zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Mucharskiego.
Powstanie pierwsze centrum rekreacji i wypoczynku w pobliżu zapory. Radni uchwalili regulamin

Jak już pisaliśmy dwie gminy z powiatu wadowickiego położone nad Jeziorem Mucharskim: Mucharz i Stryszów mają problem z uzyskaniem dotacji na swoje projekty zagospodarowania terenów wokół zbiornika w Świnnej Porębie, gdyż nie są właścicielami działek. Więcej na ten temat tutaj: Elektrownia na jeziorze lada dzień zacznie produkować prąd

Z kolei trzecia gmina, na której to terenie trwała budowa zbiornika czyli Zembrzyce (powiat suski) jest już po realizacji projektu a radni podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy uchwalili regulamin korzystania z Centrum Rekreacji i Wypoczynku nad potokiem Paleczka w Zembrzycach.

Wartość inwestycji to 6,3 mln zł, z czego 4,7 mln zł to dotacja unijna. Zadanie było podzielone na 5 części, a wykonywane było przez firmy:

1. Tereny rekreacji sportowej – INŻ. BUD Wojciech Pieróg z Makowa Podhalańskiego

2. Rozbudowa i przebudowa budynku, tężnia solankowa, przeniesienie słupów i wozu strażackiego wraz postumentem, scena widowiskowa – INŻ. BUD Wojciech Pieróg z Makowa Podhalańskiego

3. Przebudowa i rozbudowa placu zabaw – PROVOL z Olkusza

4. Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, plac widowiskowy- INŻ. BUD Wojciech Pieróg z Makowa Podhalańskiego

Gminie tej udało się to wykonać, bo kilka lat temu zmieniła pierwotną lokalizację inwestycji. Wójt i radni bowiem nie uwierzyli w zapewnienia wojewody i innych parlamentarzystów o przekazaniu działek w użyczenie gminom. I się nie pomylili. Do tej pory minister nie podpisał umów użyczenia.

Na początku planowano aby centrum powstało w sąsiedztwie drogi gminnej na wysokości „Trzech Polan” ale potem zdecydowano, żeby wybudować go w centrum Zembrzyc na terenach, które są własnością gminy.

Przebudowano istniejący budynek, powstała m.in. winda dla niepełnosprawnych, szatnie, boiska do siatkówki, koszykówki, badmintona, skocznia w dal, bieżnia, chodniki, ścieżki rowerowe czy plac „street workout”.

Centrum to na pewno uatrakcyjni tę miejscowość i zachęci potencjalnych turystów, by odwiedzali Zembrzyce. W trakcie realizacji jest także drugi projekt Budowy stref rekreacyjnych w Tarnawie Dolnej, Śleszowicach i Marcówce.

Zadania te są jednym z elementów wspólnej pracy trzech gmin: Mucharza Stryszowa i Zembrzyc nad Planem Rozwoju Zbiornika Wodnego Świnna Poręba – Jezioro Mucharskie.

foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy