reklama

Powstanie nowy nadajnik telekomunikacyjny. Trwają rozmowy w sprawie lokalizacji

, Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2019 14:00, red
Są szanse na poprawę zasięgu.
Powstanie nowy nadajnik telekomunikacyjny. Trwają rozmowy w sprawie lokalizacji
W regionie ciągle nie brakuje miejsc, które są poza zasięgiem jakiejkolwiek sieci telefonii komórkowej. To m.in. gmina Stryszów, ale także m.in. sąsiedni Barwałd. Tam w wielu miejscach zasięg znika całkowicie. Są szanse na zmiany.

Jak informuje wójt gminy Stryszów Szymon Duman nowy nadajnik telekomunikacyjny może powstać w Łękawicy k. Stryszowa.

W piątek (19.07) odbyły się rozmowy w tej sprawie.

- Wszystko po to, aby doprowadzić do zwiększenia zasięgu i ułatwienia w funkcjonowaniu w tym zakresie dla Mieszkańców – informuje wójt.Rozmowy w sprawie lokalizacji są ważne, bo często budowa tego typu nadajników doprowadza do konfliktów. Z jednej strony wszyscy chcą mieć zasięg, a z drugiej nikt nie chce mieć potężnego nadajnika przed własnym domem.

Ostatnio tego typu konflikt rozgrywa się w Nowej Wsi k. Kęt, gdzie mieszkańcy nie chcą się zgodzić na budowę nadajnika blisko zabudowań. Trwa spór z inwestorem w tej sprawie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy