Powstanie kolejna obwodnica. BDI na liście rezerwowej

, Gospodarka, Wiadomości, 18.09.2014 20:50, a
Kęty już mają od dawna, Wadowice też. Zator będzie kolejnym miastem w naszym regionie, w którym wybudowana zostanie porządna obwodnica.
Powstanie kolejna obwodnica. BDI na liście rezerwowej

 

Wybudują kolejną obwodnicę
Kęty już mają od dawna, Wadowice też. Zator będzie kolejnym miastem w naszym regionie, w którym wybudowana zostanie porządna obwodnica.
Jak poinformował marszałek Małopolski Marek Sowa, zakończyły się negocjacje Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Małopolskiego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Chodziło po ustalenie priorytetowych dla regionu inwestycji, które finansowane będą w nowym rozdaniu unijnym.
Marek Sowa poinformował, że udało się wywalczyć gwarancje dla obwodnicy Zatora, Zabierzowa, Dąbrowy Tarnowskiej i Nowego Sącza (do Biczyc Dolnych). To oznacza, że te inwestycje na pewno powstaną w najbliższych latach.
Obwodnica ma mieć ok. 12 km długości. Połączy dwie drogi krajowe - nr 44 i nr 28 w okolicy strefy gospodarczej.

Jak poinformował marszałek Małopolski Marek Sowa, zakończyły się negocjacje Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Małopolskiego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Chodziło o ustalenie priorytetowych dla regionu inwestycji, które finansowane będą w nowym rozdaniu unijnym.

 

Marek Sowa poinformował, że udało się wywalczyć gwarancje dla obwodnicy Zatora, Zabierzowa, Dąbrowy Tarnowskiej i Nowego Sącza (do Biczyc Dolnych). To praktycznie przesądza, że te inwestycje powstaną w najbliższych latach.

 

Obwodnica Zatora ma mieć ok. 12 km długości. Połączy dwie drogi krajowe - nr 44 i nr 28 w okolicy strefy gospodarczej.

 

Zator to w ostatnich latach bardzo prężnie rozwijająca się gmina. Działają tutaj parki rozrywki, jest też strefa gospodarcza, w której inwestują kolejne firmy.

 

Dodajmy, że na liście rezerwowej znalazła się Beskidzka Droga Integracyjna, czyli nowa trasa z Głogoczowa do Bielska-Białej. Koszt budowy - 3,7 mld zł. Szanse na budowę są, jeżeli pojawią się dodatkowe pieniądze lub oszczędności na przetargach.


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kosm, 19.09.2014 09:05

gdyby nie Wadowice to teraz byłaby budowana BDI

kem11, 18.09.2014 21:34

Taaa... abc ty chyba na prawdę masz nas za idiotów... ale kłamstwo ma jak zwykle krótkie nogi. W tej kadencji dokończono budowę lokalnej obwodnicy, tyle że inwestycja była w całości przygotowana przez poprzedników, a wasza wesoła ekipa dołożyła od siebie parę miesięcy obsuwy. Ot taki profesjonalizm :-)

abcabc, 18.09.2014 21:19

taaaaa....... w tej kadencji akurat wybudowano nowy odcinek lokalnej obwodnicy w Andrychowie

szwagier, 18.09.2014 21:13

wszystkie dobre wiadomości pochodzą z Zatora - strefa ekonomiczna,obwodnica czy Energylandia... w Andrychowie syf,kiła i mogiła.... 4 ( słownie CZTERY ) lata leniwe towarzystwo NIE POTRAFI zrobić 100 m PŁYTOSTRADY !!! Panie Żak - chcieliśmy porządnego burmistrza po Pietrasie,sam na Pana głosowałem... okazało się że olał Pan ciepłym moczem wszystkich swoich wyborców... Pan jest celebrytą nie burmistrzem - lepiej byłoby oddać głos na Cichopek albo innego Jacykowa.... przynajmniej byłoby śmiesznie - tak jest tylko strasznie