reklama

Powstanie kino, biblioteka i sala widowiskowa

, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2018 13:15, red
Znane są już szczegóły wielkiej inwestycji, na którą potężną dotację otrzymała Sucha Beskidzka.
Powstanie kino, biblioteka i sala widowiskowa

W czwartek informowaliśmy o nowych inwestycjach w Andrychowie, Kętach i Suchej Beskidzkiej, na które przyznano dotacje z funduszy Unii Europejskiej.

Zobacz: Grube miliony na inwestycje z unijnego programu. Najbardziej skorzysta Andrychów

Znane są już szczegóły inwestycji w Suchej Beskidzkiej.

Powstanie tam Centrum Kultury i Filmu im. Billy Wildera. Billy Wilder (1906-2002) to amerykański scenarzysta, reżyser. Urodził się w Suchej Beskidzkiej. Jego rodzice prowadzili restaurację dworcową w Suchej Beskidzkiej.

Jak informują władze Suchej Beskidzkiej, Centrum wybudowane zostanie w ciągu najbliższych dwóch lat w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza na terenie obecnego parkingu pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem. W obiekcie znajdzie się sala widowiskowo-kinowa na ponad 300 miejsc siedzących, ośrodek kultury i nowoczesna biblioteka. Zaprojektowany w 2016 roku obiekt będzie miał ponad 3500 m2 powierzchni użytkowej i kubaturę ponad 21 000 m3 wraz z podziemnym parkingiem.

- Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 6 mln złotych, a szacunkowy koszt całej inwestycji to kilkanaście milionów złotych. Niebawem rozpoczną się przygotowania do przetargów i wyboru wykonawcy. Zakładamy, że budowa powinna się rozpocząć w połowie bieżącego roku - informuje suski magistrat.

źródło: UM Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy