reklama

Powstanie 25 km kanalizacji. Czyja to zasługa?

, Gospodarka, Wiadomości, 19.11.2019 17:45, PG
Obecny burmistrz chętnie chwali się tą właśnie inwestycją, ale to nie on jest jej autorem.
Powstanie 25 km kanalizacji. Czyja to zasługa?

Kilka dni temu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (PiS) ogłosił, że właśnie rozpoczyna budowę kanalizacji w Kleczy Dolnej. Symbolicznie wbito pierwszą łopatę.

Całkowity koszt inwestycji, która swoim zasięgiem obejmie również Kleczę Górną i Barwałd Dolny, wynosi 23,5 mln zł, z czego 13 mln zł pochodzi z dotacji unijnej. Dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców. To największe przedsięwzięcie gminy od wielu lat. Wykonawcą zadania jest firma Ekoinstal z Suchej Beskidzkiej.

Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy etap zostanie zrealizowany w tym roku i będzie kosztował ponad 2 miliony złotych. Zakłada on budowę sieci kanalizacyjnej o długości 2,3 kilometra, biegnącej od Kleczy POM w kierunku kościoła i straży pożarnej. Dotrze ona do około 60 domów i kilku zakładów pracy w Kleczy Dolnej.

Kolejne etapy zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Łączna długość sieci kanalizacji, która zostanie wybudowana w ciągu najbliższych miesięcy, wynosi 25 kilometrów.

Obecny burmistrz B. Kaliński chętnie chwali się tą właśnie inwestycją, ale to nie on jest jej autorem. Pozyskanie 13 mln zł dotacji i cały projekt został przygotowano jeszcze w poprzedniej kadencji za rządów burmistrza Mateusza Klinowskiego. Jak mówi sam Klinowski, to zasługa byłego prezesa WPWiK Alfreda Karelusa i jego zespołu, a także radnego z Kleczy Roberta Malika.


foto: UM Wadowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kik, 19.11.2019 19:35

Kolegom. Byłem burmistrzowi i z mam newsa żal taki piesek redaktor wszystko napisze żenada