reklama

Powstaje Yacht Klub Polski Wadowice

, Gospodarka, Wiadomości, 17.11.2020 14:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Nowa inicjatywa dla miłośników żeglarstwa.
Powstaje Yacht Klub Polski Wadowice
Poniżej list otwarty skierowany do wszystkich zainteresowanych:

W tym trudnym dla wszystkich, 2020 roku, grupa żeglarzy i sympatyków żeglarstwa postawiła sobie za cel stworzenie struktur Yacht Klubu Polskiego na Ziemi wadowickiej.

Pomysł zrodził się z faktu utworzenia Jeziora Mucharskiego, które już od kilku lat stanowi duży potencjał dla uprawiania jachtingu. Misją przedsięwzięcia jest zrzeszenie osób, pasjonatów żeglarstwa i zawiązanie stowarzyszenia, które swoją działalnością i pracą doprowadzi do stworzenia ośrodka żeglarskiego nad brzegami zalewu, będącego w przyszłości bazą sprzętową i szkoleniową dla Klubu.

Ideą przyświecającą Klubowi jest uprawianie i rozwój żeglarstwa amatorskiego na morzu i wodach śródlądowych, promowanie i kultywowanie tradycji dorobku amatorskiego żeglarstwa, oraz krzewienie wiedzy żeglarskiej.

Wychowanie członków Klubu, a zwłaszcza młodzieży w duchu patriotyzmu, poprzez zaznajomienie jej z chlubnymi tradycjami morskim kraju, szkolenia na stopnie żeglarskie i motorowodne, oraz szerzenie wśród członków zasad szlachetnej rywalizacji sportowej w ramach organizacji regat.

Od bezpiecznej i nowoczesnej przystani nad Jeziorem Mucharskim dzieli nas jeszcze dużo, ale wierzymy w systematyczny rozwój Klubu, co zaowocuje wpisaniem się żeglarzy i białych żagli w krajobraz naszego jeziora.

Struktury naszego przyszłego stowarzyszenia pragniemy zrzeszyć w ramach Yacht Klubu Polskiego, skupiającego kluby żeglarskie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami.

Wybór ten nie jest przypadkowy, albowiem jest to najstarsza organizacja w Polsce skupiająca kluby jachtowe, ciesząca się ogromnym szacunkiem środowiska żeglarskiego, posiadająca chlubne tradycje w promocji kultury żeglarskiej oraz szkoleniu żeglarskim.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy wszystkie osoby, którym nie jest obojętna przyszłość polskiego żeglarstwa i chciałyby współtworzyć wspólnie to przedsięwzięcie.

Jesteśmy otwarci na współpracę z placówkami oświatowymi, organizacjami samorządowymi i pożytku publicznego, oraz przedsiębiorstwami z naszego regionu.

“NAVIGARE NECESSE EST, VIVERE NON EST NECESSE” – Pompejusz

Z żeglarskim pozdrowieniem
Komitet Założycielski
Yacht Klub Polski Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy