reklama

Powstaje największy parking w mieście

, Gospodarka, Wiadomości, 08.10.2020 09:00, red
Do końca roku w pobliżu centrum Wadowic wykonany zostanie nowy wielki parking.
Powstaje największy parking w mieście
Parking powstaje przy ulicy Sienkiewicza, która również od kilku miesięcy jest w remoncie.

Wcześniejszy parking w tym miejscu przypominał obraz nędzy i rozpaczy - zwłaszcza w czasie deszczu. Parkowały tam głównie autokary turystyczne.

W końcu władze Wadowic zadecydowały się na wyłożenie kostką brukową całego wielkiego placu. Koszt to prawie 2 mln zł, z czego aż 80% pochodzi z dotacji unijnej.

- Na nowym parkingu znajdzie się 127 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 12 dla osób z niepełnosprawnością, a także 35 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze specjalną stacją serwisową. Wszystko otoczone będzie drogami dojazdowymi, chodnikami oraz strefą zieleni – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

To będzie największy parking w Wadowicach.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

chochoł, 08.10.2020 17:06

2 miliony, za co? I pewnie płatny? za co? śmieszne te Wadowice, pewnie szlabany przetarg 0,5 miliona za co? latarnie led. tani chinol pewnie 0.4 mil. śmieszne te przetargi ... dajcie z zakładu karnego ludzi i 1 koparkę + materiał. wyjdzie sto razy lepiej za 0,5 mil.