reklama

Powstaje dwupoziomowy dworzec autobusowy

, Gospodarka, Wiadomości, 14.10.2021 19:55, eł

Będzie prawie jak w Krakowie. Przynajmniej pod względem wizualnym.

Powstaje dwupoziomowy dworzec autobusowy

W Wadowicach ruszyła przebudowa dworca autobusowego. Powstanie tam dwupoziomowy obiekt, podobny nieco do tego, który istnieje w Krakowie. Tyle tylko, że na górnej płycie będą miejsca parkingowe dla samochodów, a nie stanowiska dla autobusów.

- Długo trwało projektowanie i uzyskiwanie wymaganych pozwoleń, ale w końcu dopięliśmy swego – z zadowoleniem podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Na razie wykonawca zajmuje się rozbiórką starej nawierzchni z kostki brukowej.

Nowy obiekt ma być gotowy za około rok. Będzie to duży dwupoziomowy obiekt. Dolną jego część zajmą perony autobusowe oraz stanowiska dla rowerów. Na górnej płycie znajdzie się parking dla około 70 samochodów osobowych, z licznikiem wolnych miejsc. Powstanie też zatoka parkingowa Kiss&Ride, służąca do bardzo krótkiego, najwyżej dwuminutowego postoju. Takie miejsce wykorzystuje się, by wysadzić na dworcu osobę, która zamierza wyruszyć w podróż autobusem.

- Postawimy również nowy dwupiętrowy budynek, który zostanie połączony z parkingami i będzie stanowił zaplecze dworca. Całość planujemy oddać do użytku pod koniec 2022 roku – informuje burmistrz. Nowy dworzec będzie wyglądał tak, jak na wizualizacji pod artykułem.

Z pewnością utworzenie wielu miejsc postojowych dla samochodów i rowerów bardzo ułatwi życie pasażerom. Ale osoby, które korzystają z komunikacji publicznej podkreślają, że nowy obiekt niczego nie zmieni, jeśli kierowcy busów nadal będą jeździli tak, jak im się żywnie podoba, ignorując ustalone godziny odjazdów. - Należałoby podpisać umowy z przewoźnikami, w których będzie obowiązek wystawiania aktualnych rozkładów oraz nakaz ich przestrzegania – twierdzi jeden z mieszkańców Wadowic. Problem poruszaliśmy tutaj.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nowy, 14.10.2021 22:02

Co innego na wizualizacjach, a co innego na rzutach. Bardzo to ciekawe!! Co w końcu Gmina buduje: dworzec, garaż czy parking??? A co zatwierdziło Starostwo??? Jako mieszkańca interesuje mnie co z natężeniem ruchu, hałasem, a jeszcze bardzo mnie zastanawia jak na dworcu autobusowym, możliwy jest parking dla samochodów osobowych???

obserwator2012, 14.10.2021 20:24

Tylko patrzec jak w Choczni zaczną budować Południowy Port Lotniczy filię lotniska w Radomiu.