reklama

Powstaje andrychowskie centrum monitoringu

, Gospodarka, Wiadomości, 21.02.2019 08:30, PG
Sto kamer na ulicach gminy Andrychów. Wszystkim tym będzie zarządzać straż miejska.
Powstaje andrychowskie centrum monitoringu

W Andrychowie trwają prace budowlane związane ze stworzeniem centrum monitoringu, które będzie miało swoją siedzibę w jednej z kamienic przy Rynku (tej, w której kiedyś umiejscowiony był wydział komunikacji).

Jak przekazuje nam Jerzy Wojewodzic z Zakładu Gospodarki Komunalnej, w środku trwają roboty budowlane polegające m.in. na wymianie okien, ociepleniach, aranżacji wnętrza i instalacjach. Pomieszczenia te mają być gotowego końca czerwca tego roku. Koszt tego zadania to 553 tys. zł.

Kamery w gminie mają zostać zamontowane na przystankach autobusowych oraz przy niektórych ulicach. Obecnie w gminie Andrychów jest 30 kamer, a ma być ich w sumie 100.

Na realizację drugiej części inwestycji czyli m.in. montaż kamer i cały system monitoringu wizyjnego gmina ogłosiła kolejny przetarg.

Całość finansowana jest w ramach dużego projektu unijnego, na który składa się kilka etapów (m.in. kupiono już nowe autobusy i wybudowano bazę dla nich, a w planach jest jeszcze zakup i montaż nowych wiat przystankowych).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xyz77, 22.02.2019 06:32

Śpią teraz to co dopiero przy monitorze

specnarz, 21.02.2019 11:12

Przydało by się aby mieli też do dyspozycji mobilne fotopułapki do wyłapywania wyrzucających śmieci lub jeżdżących po lesie.

specnarz, 21.02.2019 11:09

Nie zazdroszczę wychodzić po tych schodach z płytami G-K.

tomacik, 21.02.2019 10:48

Ciekawe czy będzie wykorzystywany czy jest to sobie jest.