Powrotu przejścia dla pieszych na Beskidzkiej raczej nie będzie

, Gospodarka, Wiadomości, 05.11.2017 15:30, PG

Powracamy do tematu sprzed roku i sprawdzamy na jakim etapie jest sprawa.

Powrotu przejścia dla pieszych na Beskidzkiej raczej nie będzie


Właśnie mija rok od czasu kiedy mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko usunięciu przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej 781 w Sułkowicach – Łęgu k. Andrychowa.


Ponad rok temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zlikwidował jedno z przejść dla pieszych na ul. Beskidzkiej, uzasadniając zaistniałą sytuację tym, że właściciele jednej z posesji nie zgodzili się na przesunięcie przystanka autobusowego. Przepisy zalecają żeby nie robić przejścia dla pieszych umiejscowionego od czoła przystanku.


Mieszkańcy oburzeni zaistniałą sytuacją wystosowali protest do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, domagając się natychmiastowego przywrócenia przejścia dla pieszych przy ul. Beskidzkiej. Do działań mieszkańców przyłączyli się wtedy radni wojewódzcy Rafał Stuglik oraz Filip Kaczyński. Więcej tutaj: Do protestu mieszkańców przyłączył się radny [AKTUALIZACJA]


Przejście miało zostać przywrócone do pierwotnej lokalizacji, czyli przy wlocie ul. Bł. Siostry Faustyny, ale dopiero wtedy gdy wybudowany zostanie tam chodnik, którego wykonaniem miała zająć się gmina. Alternatywą do budowy chodnika miała być budowa zatoki autobusowej przy ul. Beskidzkiej na skrzyżowaniu z ul. Bł. Siostry Faustyny.


Gmina wycofała się z tego zadania, argumentując to tym, że nie chce się przyczyniać do konfliktu sąsiedzkiego oraz że jest to potężne zadanie inwestycyjne, łącznie z wykupem gruntów prywatnych. -Jeśli Zarząd nie zgodzi się na zachowanie stanu obecnego, czyli przystanku bez zatoki, i zlokalizowania tam przejścia to my wycofamy się z tego zadania – powiedział na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Mirosław Wasztyl.


Dobra informacja jest taka, że w ramach współpracy gminy Andrychów wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich powstanie chodnik naprzeciwko kościoła w Targanicach.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zaba, 05.11.2017 19:01

mamNewsa - błagam, zatrudnijcie korektora. Uprawiając dziennikarstwo, nawet małomiasteczkowe, wypadałoby pisać spójnie, gramatycznie, logicznie itd.

barte, 05.11.2017 18:19

zarząd dróg wojewódzkich podlegający wojewodzie - premierowi