reklama

Powoli upada pomysł wielkiej inwestycji na Skawie

, Gospodarka, Wiadomości, 15.07.2019 13:45, red
Nie ma chętnych na budowę, bo jest za mało pieniędzy.
Powoli upada pomysł wielkiej inwestycji na Skawie
Do 2020 roku dzięki unijnej dotacji na stadionie Skawy Wadowice miał powstać nowoczesny obiekt sportowy nazwany Wadowickie Centrum Rekreacji.

Planowano wybudować arenę lekkoatletyczną z infrastrukturą towarzyszącą, boisko wielofunkcyjne przykryte halą pneumatyczną z zapleczem, teren sportów aktywnych z torem rowerowym, skateparkiem, strefą fitness i pawilonem gastronomicznym, plac zabaw z minigolfem, oświetlenie i monitoring.

Ale jest problem. Nowe władze Wadowic mają problem ze znalezieniem wykonawcy tej inwestycji. Kilka dni temu unieważniono kolejny, już czwarty przetarg w tej sprawie. Miasto zaplanowało na tą inwestycję 6,5 miliona złotych, w tym 4,6 mln zł unijnej dotacji. Do ostatniego przetargu nie przystąpiła jednak ani jedna firma. Wcześniej najniższe oferty przekraczały 12 mln zł.

Wiele więc wskazuje na to, że projekt przebudowy stadionu upadnie. Chyba że wadowickie władze zwiększa pulę pieniędzy przeznaczoną na ten cel, co jest wątpliwe, bo wadowicki burmistrz Bartosz Kaliński nie był raczej przychylny tej inwestycji, a jest to inwestycja zaplanowana przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego.

Dodajmy, że podczas kampanii wyborczej w 2018 roku obecny burmistrz lansował konkurencyjny projekt budowy na stadionie „Areny Wadowice”, czyli wielkiej hali sportowej. Były to wtedy same ogólniki i tak do tej pory zostało.

Być może jednak temat wkrótce wróci, skoro nie ma chętnych na budowę „Wadowickiego Centrum Rekreacji”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy