reklama

Popularny skrót na dworcu nadal zamknięty

, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2021 07:45, PG
Mimo że prace budowlane przy modernizacji linii kolejowej nr 117 przerwano.
Popularny skrót na dworcu nadal zamknięty

Pierwszy etap prac na linii linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa został zakończony w grudniu, po czym wznowiono ruch pociągów.

Jednak przejazd drogowy obok dworca PKP w Andrychowie nadal pozostaje zamknięty przez firmę Skanska S.A. Nie jest to dobra informacja dla kierowców, którzy często korzystali z tego skrótu.

Prace przy przebudowie linii 117 mają być kontynuowane.

- Prace będą kontynuowane, m.in. w zakresie przejazdów kolejowo – drogowych, dróg równoległych, peronów, odwodnieni i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Zakończenie zasadniczych prac w ramach przedsięwzięcia PLK planowane jest do końca 2021 r. Po zakończeniu robót, teren budowy zostanie uporządkowany i przywrócony do stanu pierwotnego.- przekazuje nam Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Niestety PKP S.A. nie ma obecnie w planach żadnych prac związanych z budynkiem dworca kolejowego w Andrychowie i zagospodarowaniem przyległego terenu.

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to koszt 129 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy