reklama

Ponad 100 osób wpisało się do deklaracji śmieciowych. Pozostali mają jeszcze tydzień

, Gospodarka, Wiadomości, 22.10.2020 16:00, PG
Czy to pomoże uniknąć podwyżki?
Ponad 100 osób wpisało się do deklaracji śmieciowych. Pozostali mają jeszcze tydzień

Do 30 października mieszkańcy Andrychowa mają czas na aktualizację swoich deklaracji śmieciowych. Gmina Andrychów liczy 43 tys. mieszkańców a z deklaracji śmieciowych wynika, że 38 tys. Tyle osób płaci za wywóz śmieci. Gdzie zatem podziało się 5 tys. osób? Dzięki zmianom w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gmina ma teraz kompetencje do kontroli poszczególnych gospodarstw domowych, w których to liczba osób zamieszkałych nie zgadza się z liczbą osób wpisanych do deklaracji śmieciowej.

W celu złożenia rzetelnej deklaracji trzeba zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Andrychowie Rynek 16, pok. nr 7A.

Jak przekazuje nam wiceburmistrz Wojciech Polak, póki co zgłosiło się ponad 100 osób. Został jeszcze tydzień. Na pewno zgłoszeń będzie więcej.

100 osób to dodatkowe 24 tys. zł rocznie więcej w budżecie śmieciowym. Czy to pomoże uniknąć podwyżki opłat za wywóz odpadów? Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie, ponieważ dziura budżetu śmieciowego wynosi milion złotych. Zatem andrychowian czeka kilkuzłotowa podwyżka od 2021 roku, zresztą podobnie jak w innych gminach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jacek., 23.10.2020 21:16

"W celu złożenia rzetelnej deklaracji trzeba zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Andrychowie Rynek 16, pok. nr 7A " I do tego pokoju ma się zgłosić jakieś 10000 obywateli żeby złożyć te deklaracje w dobie koronowirusa ? Ja .... gęsi bez głowy