Pomnik na rynku odzyskuje dawny blask

, Gospodarka, Wiadomości, 10.10.2020 16:30, PG
Trwa konserwacja.
Pomnik na rynku odzyskuje dawny blask

Na rynku w Kętach trwa konserwacja kamiennego pomnika z figurą świętego Jana Kantego. Dotację na tę inwestycję przyznał samorząd województwa małopolskiego w kwocie 9 000 zł.

W ramach konkursu "Kapliczki Małopolski" przyznano w tym roku 46 dotacji na łączną kwotę 500 tys. zł., w tym na remont kapliczki w Brzezince Górnej (gmina Andrychów), prace konserwatorskie kamiennego nagrobka Wiktorii Wróbel w Wieprzu czy renowację drewnianego krzyża w Kleczy Dolnej (gmina Wadowice).

W przyszłą niedzielę (18.10.) bractwo św. Jana Kantego zaprasza na odpust ku czci św. Jana Kantego . O godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach odprawiona zostanie msza św. W godz. 6.00 – 14.00 kiermasz z upominkami, dewocjonaliami i kremówkami.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy