reklama
reklama

Pół tysiąca worków śmieci zebrano nad Jeziorem Mucharskim

Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2019 10:55, INFORMACJA PRASOWA
Posprzątano zaledwie 7 km linii brzegowej.
Pół tysiąca worków śmieci zebrano nad Jeziorem Mucharskim
RZGW w Krakowie we współpracy z gminami Mucharz, Stryszów, Zembrzyce zorganizował kolejną akcję sprzątania terenów wokół Jeziora Mucharskiego. W akcje zaangażowanych było blisko 200 osób.

Pracownicy Wód Polskich uprzątnęli okolice ujścia rzeki Paleczka do zbiornika, okolice ujścia rzeki Stryszówka do zbiornika wraz z brzegiem w kierunku Ostałowej, okolice Ptasich Wysp oraz brzegi zbiornika w okolicy Łękawicy. Natomiast uczniowie okolicznych szkół oczyścili brzeg zbiornika w Świnnej Porębie, Mucharzu i Jaszczurowej.

W sumie wolontariusze zebrali 500 worków śmieci, uprzątając prawie 7 km linii brzegowej.

- Przypomnijmy, że Wody Polskie przez cały rok angażują swoje jednostki z terenu całej Polski do organizacji lub uczestnictwa w akcjach sprzątania rzek i zbiorników wodnych. W ramach edukacji wodnej nasi pracownicy uczą już najmłodszych, jak dbać i chronić środowisko, w którym żyjemy - informuje spółka Wody Polskie z Krakowa.


źródło: Wody Polskie Kraków
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy